23 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

AYVACIK BELEDİYE BAŞKANI ŞAHİN’E ANLAMLI ÖDÜL

06022016_19_0001

Ayvacık Belediye Başkanı M.Ünal Şahin,”Çanakkale’nin Yıldızları” töreninde ödülünü aldı.

TOBB Sosyal Bilimler Lisesi’nin temelinin atılması ve Çanakkale’nin yıldızları ödül töreni ile Çanakkale Deniz Ticareti kitabı tanıtımı ÇTSO Kongre Merkezi’nde yapıldı.

Törende, Çanakkale TOBB Sosyal Bilimler Lisesi’nin temeli atılırken, ekonominin yıldızlarına da ödülleri verildi. Törende Ayvacık Belediye Başkanı M. Ünal Şahin’e de iş hayatındaki başarısı ve Çanakkale vergi sıralamasındaki yerinden dolayı ödül takdim edildi.

TOBB Sosyal Bilimler Lisesi’nin temelinin atılması ve Çanakkale’nin yıldızları ödül töreni ile Çanakkale Deniz Ticareti kitabı tanıtımı ÇTSO Kongre Merkezi’nde yapıldı. Törene TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Çanakkale Valisi Hamza Erkal, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin ile işadamları katıldı.

ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezinde yapılan törende Vergi rekortmeni ödülü alan Ayvacık’ın AK Partili Belediye Başkanı Ünal Şahin’in ödülünü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş verdi.

BİRLİK BERABERLİK MESAJI

Çanakkale’nin tanıtım filminin gösterimiyle başlayan törende konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Çanakkale’ye 11’inci kez geldiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Çanakkale’yi en iyi anlatan isim ‘manevi başkent’ olmuş. Maneviyat olmadan işin ruhu olmaz. Ben her Çanakkale’ye gelişimde aynı heyecanı duyuyorum. Burada hepimizden bir parça var. Düşman ortaya çıktığı zaman doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi nasıl kenetleniyor, bunun en somut göstergesi Çanakkale. Allah hepimizi yaratırken farklı farklı yaratmış ve farklı beyin vermiş. Farklı düşüneceğiz, ama ortak paydada hepimiz birleşeceğiz. Ortak paydamız da Çanakkale. Birlikte rahmet ve bereket, ayrılıkta azap vardır. Çanakkale’de bunu görüyorum. Bu birlik ve beraberlik olduğu sürece rahmet ve bereket Çanakkale’nin hep üzerinde olacak” dedi.

“Manevi başkent”

Çanakkale’yi anlatan en iyi ismin “manevi başkent” olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, Çanakkale’nin, düşman ortaya çıktığında doğudan batıya, kuzeyden güneye kadar gerçekleşen bir kenetlenmenin ismi olduğunu dile getirdi.

Çanakkale’de TOBB fakültesinin açılması için çok çabaladıklarını ancak bunun gerçekleşememesi üzerine bir liseyi hayata geçirdiklerini hatırlatan Hisarcıklıoğlu, şunları söyledi:

“Çok çabaladık bunu yapalım diye. Fakat bir türlü izni çıkaramadık. Bülent Başkan da dedi ki; ‘Bu fakülte işi olmayacak herhalde. Gelin bunu liseye çevirelim.’ Şimdi bu sözün temelini atıyoruz. Çanakkale’ye hepimizin borcu var. Eğitim de çok önemli. Her türlü yatırımın riski var ama sadece eğitim de risk yoktur. Her türlü kazanırsınız. TOBB olarak böyle karlı bir işten geri durmadık. Eğitim yatırımlarına hep devam ediyoruz.”

Konuşmaların ardından törene katılanlar sahneye kurulan butona basarak, Kepez Beldesi’nde yapılacak Çanakkale TOBB Sosyal Bilimler Lisesi temelini attı. Temel atma anının görüntüleri ise salona yansıtıldı. Tören, vergi rekortmenlerine ödüllerin verilmesiyle sona erdi. Vergi rekortmeni ödülü alan Ayvacık’ın AK Partili Belediye Başkanı Ünal Şahin’in ödülünü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş verdi.

06022016_19_0002 06022016_19_0003 06022016_19_0004