16 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

AYVACIK BELEDİYESİNDEN GENÇLİK KAMPI YATIRIMI

AYVACIK BELEDİYESİNDEN GENÇLİK KAMPI YATIRIMI

02082016_1_0002

 

 

Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, Kadırga Koyunda bulunan Günü Birlik Turizm tesisini izci ve gençlere yönelik gençlik kampına çevirmek için bir takım girişimlerde bulundu.

 

 

Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, 12 yıldan bu yana gerçekleştirdiği projeler ile birlikte Ayvacık’ı yeni bir çevreye kavuşturdu. Şahin ürettiği örnek projelerle şimdi bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor. Belediyeye mülkünü kazandırdığı Kadırga Koyunda bulunan Günü Birlik Turizm tesisini izci ve gençlere yönelik gençlik kampına çevirmek için bir takım girişimlerde bulundu.

Büyük uğraşlar neticesinde Ayvacık’a kazandırdığı bu yatırımlar gün yüzüne çıkarırken, ilçesinde yaşayan gençleri de unutmadı. Belediye başkanlığı olarak çocuk ve genç yaştaki öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere katılmasına öncülük eden Başkan Mehmet Ünal Şahin, geçlere yönelik birçok yatırım gerçekleştirdi. Stadyum, halı saha, kapalı spor salonları ve bitecek olan yarı olimpik yüzme havuzu. İlçesine kazandırdığı bu büyük yatırımlar zaman içersinde meyvalarını vermeye başladı. Yıl içerisinde farklı sportif branşlar ile etkinliklere katılan ilçe gençleri il genelinde, Marmara  Bölgesinde yapılan müsabakalardan birincilikler getirdi.

 

02082016_1_0007

Ayvacık Belediyesinden İzci Kampı

 

Ayvacık`ta iki dönem üst üste belediye başkanı seçilerek büyük bir başarıya imza atan, ilçe halkının ilgisi ve takdirini kazanan Başkan Mehmet Ünal Şahin sözlerine şöyle devam etti. ‘’ Ayvacık Belediye Meclisi tarafından ilçemizde yaşayan geçlerin sosyal aktivitelerini, arkadaş bağlarını geliştirmesi açısından bir karar aldık. Alınan karar neticesinde Kadırga Koyunda bulunan turizm tesisine yakın bir alanda denize cephesi ve önünde kumsalı olan belediyemiz adına bir arazi kiraladık.  Ayvacık ilçesine bağlı Kadırga Koyunda izci ve gençlik kampı yapılması için belediye olarak girişimlerde bulunduk. Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı oturumunda alınan karar gereği Kadırga Koyunda Ayvacık Belediyesi’ne ait turizm tesisi olan Günübirlik Tesisi kampa çevrilecek.

Yalnız Günübirlik Tesisimizin önü kayalık olduğundan denize girilmemekte, ahşap iskelenin bittiği noktada ise deniz derin olduğundan yüzme bilmeyenler için tehlike oluşturmaktadır. Turizm tesisine yakın alanda denize cephesi ve önünde kumsalı olan bir arazi kiraladık. Belediye olarak yaz aylarında, okulların kapalı olduğu dönemlerde, dönemsel olarak ilçemizde yaşayan ilköğretim, lise ve üniversite öğrencileri için gençlik kampı yapacağız. Kamp süresince öğrencilerimiz yüzme, spor, su sporları, doğa yürüyüşü gibi daha birçok etkinliğe katılacaklar. Gençlik Kampları gençlerin kent yaşamına aktif olarak yer almalarını sağlayan, yeni yaşam deneyimleri kazanmak, eğlenerek öğrenme fırsatı yakalayabilecekleri bir tatil fırsatının sunulması amaçlanıyor.’’ dedi.

 

02082016_1_0003

 

02082016_1_0004

 

02082016_1_0005

 

02082016_1_0006

 

 

 

About Post Author