Sal. May 26th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ayvacık Deve Güreşi Arenasında “SU PERİSİ 2” Şov

2 min read

Geleneksel Ayvacık Belediyesi Deve Güreşlerinin 3. süne  deve güreşi arenalarının pehlivan develerinden olan Karacaören’den Hanım Ağa Semra Gaga’nın Superisi 2’nin muhteşem güreşi damgasını vurdu.

Geleneksel Ayvacık Belediyesi Deve Güreşlerinin 3. sü yapıldı. Ayvacık Belediyesi Deve Güreşi Arenasında yapılan ve havanında güzel olması nedeniyle 10 bin kişiden fazla güreş severin izlediği ve ücretsiz olan deve güreşi festivali pehlivan develerin kıyasıya mücadelelerine sahne oldu.

Özellikle Çanakkale’nin ve deve güreşi arenalarının pehlivan develerinden Karacaören’den Superisi17 ve Superisi develerinin sahibi Hanım Ağa Semra Gaga’nın Superisi 2’nin Cep Herkülü ile muhteşem güreşiyle seyirci adeta şaha kalkarken, Superisi 2’nin hareketli sol tek çırpma ve sol makas güreşi güreşseverleri mest etti.

Güreşin ilk dakikalarından sol makastan dönüp yukarıdan çırpmaya giden su perisine rakibi Cep Herkülü rakibine sol makasla cevap verdi.

Superisi 2 rakibinin bu sol makasla cevabına ani bir  kol atma hareketi ile cevap verdi ve rakibi Cep Herkülünü devirmeyi başardı.

Orta hakemin ayırın komutu ile ayırıcılar her iki deveyi de ayırmaya çalışsalarda bu zaman aldı. Bu arada her iki pehlivan devede birbirlerine oyun yapmaya devam etti.

İzleyicilerin ayakta alkışladığı güreş her iki devenin ayırılması ile sona erdi.

 

CEP HERKÜLÜ-GAGA (SU PERİSİ 2) AYVACIK SAHASI 03.03.2019İNCİ VİDEO 0 545 740 63 75https://www.facebook.com/groups/deveguresihayranlarihttps://www.facebook.com/InciVideoHdKayitSistemleri

Incivideo Incirliova paylaştı: 4 Mart 2019 Pazartesi

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.