4 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ayvacık’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. Yılı kutlamaları kapsamından düzenlenen halk konserinde, ünlü sanatçı Hüseyin Turan ile sanatçı Göksel sahne aldı.

Sunuculuğunu TRT Seslendirme Sanatçısı Aysun Şahin Mutlu’nun yaptığı, Ayvacık Kapalı Yüzme Salonu ve Spor Salonun yanında bulunan Amfi Tiyatroda gerçekleşen etkinlikte ilk olarak Ayvacık Belediyespor Halk Oyunları ekibi gösterilerini sundu. Ekip gerek Çanakkale yöresi gerekse Ege ve Marmara yöresi halk oyunları gösterisi ile vatandaşlardan büyük alkış ve beğeni aldı.

Halk Oyunları gösterisinin ardından sahneye çıkan Anadolu Rock müziği alanında başarılarıyla adından söz ettiren ve Anadolu rock müziğinin önemli isimlerinden Göksel, Cem Karaca, Barış Manço, Erkin Koray gibi Anadolu Rock müziğinin unutulmaz isimlerinden seslendirdiği birbirinden güzel parçalarla konser alanında bulunanları adeta büyüledi ve unutulmaz bir gece yaşattı.

Göksel konseri sonunda yaptığı konuşmada, böylesine güzel bir organizasyonu gerçekleştirilmesini sağlayan başta Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin ve Başkan Yardımcısı Harun Engin ile Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanı Erhan Taylan olmak üzere tüm emeği geçenlere çok teşekkür etti. Göksel ayrıca Ayvacık halkının kurtuluş yıldönümlerini de kutlayarak konserdeki coşkularından dolayı teşekkür etti.

Konserde en son sahne alan Türk Halk Müziğinin efsane ve güçlü isimlerinden Hüseyin Turan, yaklaşık 1,5 saat kaldığı sahnede müzikseverlere ve konser alanında bulunan vatandaşlara unutamayacakları bir gece ve müzik ziyafet sundu. Gerek hareketli gerekse duygusal tarzda seslendirdiği şarkı ve türkülerle geceye damga vuran Hüseyin Turan, konser alanındakileri büyüledi.

Gecede Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin tarafından, etkinlikte sahne alan Hüseyin Turan, Göksel ve Halk Oyunları ekibi ile sunucu Aysun Şahin Mutlu’ya çiçek ve plaket takdiminde bulundu. Başkan Şahin yaptığı konuşmasında göreve geldikleri günden bu yana Ayvacık için gece gündüz demeden çalıştıklarını ve Ayvacık’ın daha yaşanabilir, modern bir kent, sosyal alanları ile marka bir kent olması için çalışmalar yaptıklarını belirterek, Başkanlığı döneminde Ayvacık’a kazandırılan projelerden bahsetti.

Şahin Ayvacık’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. Yılı dolayısıyla bu etkinliği gerçekleştirdiklerini belirterek, konserde sahne alan sanatçı Hüseyin Turan, Göksel ve Halk oyunları ekibine, etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür etti.