9 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Av.Bülent Turan’la beraber Başbakan Binali Yıldırım ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nu ziyaret etti.

Görüşmede Belediye Başkanı Şahin Ayvacık uzun süredir üzerinde çalıştığı “Mini Havaalanı” ve “Havacılık Yüksek Okulu”  projeleri ile halkın isteklerini dile getirdi. Başta iki önemli proje olmak üzere Başbakan Yıldırım’dan yatırımlar konusunda söz alan ve Ayvacık’a müjdelerle dönen Başkan Şahin, “Sayın Başbakanımızla yaptığımız görüşmede kendisine projelerimizi sunup onun engin bilgi ve deneyimlerinden faydalanmak istediğimizi belirttik ve destek istedik. Bu projelerimizle “Carter seferlerle” Ayvacık İlçemizi uçuracak, yanına birde “Havacılık Yüksek Okulu” ile genç pilotlar kazanacağız” dedi.

Başbakan Yıldırım, Ayvacık ilçesi için önemli olan iki projede desteklerini açıklayarak, Ayvacık’ın turizm potansiyeli, Assos gibi tarihi özellikleri ve konumu itibari ile önemli yerleşim yerlerinden birisi olduğuna dikkat çekerek Başkan Şahin’i çalışmalarından, ilçesi için uğraş verdiği projelerinden dolayı kutlayarak,  projelerin en kısa zamanda hayata geçirilmesi konusunda yetkililere talimat verdi.

Görüşmelerle ilgili değerlendirmede bulunan Turan, “Başbakanımız, Bakanlık döneminde Ayvacık ilçemize yapmış olduğu ziyarette Türk Hava Yolları’na ait bir uçağa ilçemizin adının verilmesi sözünü vermişti. Bugün Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım sözünü yerine getirmiştir. Ayvacık ilçemizin ismi artık sadece karada değil havada da yer alacaktır. Aynı zamanda Pilot Okulu Eğitim Pisti yapılması hususunda kendilerinden destek istedik. Yetkililerle görüşen Başbakanımız en yakın sürede projenin hayata geçirilmesini söyledi. Her iki projeyle Ayvacık tabiri caizse uçuşa geçecektir. Desteklerinden ötürü Başbakanımıza teşekkür eder, projelerin ilçemize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

20012017_1_0001

20012017_1_0002

20012017_1_0003