19 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ayvacık’ta 15 Temmuz Sergisi

Ayvacık ilçesinde 15 Temmuz temalı fotoğraf ve resim sergisi açıldı.

Ayvacık Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa hazırladığı 15 Temmuz gecesi milletimizin yazdığı destanı anmak amacıyla “15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Sergisi” açıldı.

Serginin açılış törenine Ayvacık Kaymakamı Hakan Hakyemez, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, Sahil Güvenlik Komutanı Serkan Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kahraman Şık, Milli Eğitim Şube Müdürü Tayfun Aksoy, daire müdürleri, okul müdürleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, vatandaşlar katıldı.

Açılan bu sergide anlatılmak istenen ana temanın 15 Temmuz darbe girişimi akşamı vatana, bayrağa ve demokrasiye sahip çıkan,  halk tarafından ortaya konulan direnişin ilk günkü gibi hafızalarda canlı tutulması olduğu bildirildi. Resim ve çeşitli fotoğrafların yer aldığı sergide öne çıkan çalışmalarda ise insan teması öne çıktığı görüldü.

Ayvacık Kaymakamı Hakan Hakyemez ve Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin İl Milli eğitim Müdür Yardımcısı Kahraman Şık’tan halkın gösterimine sunulan resimler hakkında bilgi aldı.

15 Temmuz Cumartesi gününe kadar açık olacak sergide 15 Temmuz gecesine ait fotoğrafların yanı sıra öğrencilerin hazırladığı resimlerde yer alıyor.

 

About Post Author