Çar. Oca 15th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Babaoğlu ; “Belediye imkanlarını kimsenin mefaati uğruna kullanmasına asla izin vermem”

2 min read

Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Çanakkale’de yayın yapan yerel bir gazetede yayınlanan haber ve sosyal medya  hesaplarında yapılan paylaşımlara cevap verdi.

Göreve geldiği günden bu yana Ezine halkının onlarca yıllık geleceği için yaptığı yatırım ve Ezine’nin marka kent olması yolunda attığı adımlarla taraflı tarafsız partili partisiz büyük bir kesimin haklı takdirini toplayan ve koltuğunu kaybetme pahasına giriştiği bu yatırımların bir an önce tamamlanması uğruna çalışmalara hız kesmeden devam eden Başkan Babaoğlu, ne manidardır ki aday adaylığı süreçlerinin tamamlanmasına saatler kala çeşitli saldırıların hedefi olmaya devam ediyor.

Bu konuda asılsız itham ve saldırılara uzun süre cevap vermeyen Başkan Babaoğlu, 11 Kasım Pazar günü Çanakkale’de yayın yapan bir gazetede çıkan ve manşetten yayınlanan haber ve sosyal medya hesapları üzerinden yapılan suçlamalara sosyal medya hesabı üzerinden cevap verdi.

Babaoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“ Kıymetli Ezine’li hemşerilerim.

Sosyal medyada belediyemiz hizmet birimleri müdürünün kendi biriminde çalışan bazı personeli, kendi özel işlerinde çalıştırdığı ile ilgili paylaşımlarda bulunulmaktadır. Konu ile ilgili Belediye Başkanı olarak bugüne kadar açık ve net bir şekilde kararlılıkla yürüttüğümüz şeffaflık ve belediyenin tüm imkanlarını sadece vatandaşlarımızın ortak talep ve ihtiyaçları için kullanma ilkemiz doğrultusunda derhal araştırma ve inceleme talimatı zaten tarafımdan verilmiş olup muhataplardan savunmaları istenmiştir.

Tüm vatandaşlarımızın belediye imkanlarını kişisel menfaatler için kullanılmasını asla tolere etmeyeceğimizi ve bu konularda ortaya çıkacak makul şüpheleri en ince ayrıntısına kadar hakkaniyet ile araştırıp gereğini yapacağımızı bilmelerini istiyorum.

Kamuoyunun bu konudaki hassasiyetini de büyük bir memnuniyet ile karşılıyor hizmet ve uygulamalarla ilgili her türlü yapıcı tenkit ve eleştiriyi kamu kaynaklarını daha etkin ve verimli kullanma adına, minnet ve saygı ile sonuna kadar değerlendireceğimiz hususunda, kamuoyunun bilgisine arz ediyorum. ”

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.