2 Mart 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Babaoğlu ; “Bizim için öncelikli olan çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğidir”

Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, EDS ve Kırmızı Işık ihlalleri nedeniyle uygulanan cezalar nedeniyle son günlerde sosyal medyada yer alan spekülasyonlar üzerine bir basın açıklamasında bulundu.

Başkan Babaoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“ Son günlerde yaşanan EDS ve Kırmızı Işık İhlallerine bağlı olarak kesilen cezaların halkımızda rahatsızlık uyandırdığı, uygulamadan kaynaklanan hatalardan dolayı halkımızın mağdur edildiği ve buna bağlı olarak imza kampanyası başlatıldığına şahit olduk.

Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum. Bizim için öncelikli olan çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğidir. Bu yüzden Ben Belediye Başkanı olarak EDS ve Kırmızı Işıkların kaldırılma talebini doğru bulmuyorum. Ancak cihazların kurulma yerleri ile ilgili geçişten sonra araçların tekrar hızlanması, cihazların kalibrasyonlarında eğer bir teknik hata varsa bunların biran önce düzeltilmesi konusunda halkımız ile birlikteyim ve bunun için ilgili birimlere bu sıkıntıları aktarıp biran önce komisyon kurulması ve sonucunu halkımıza basın yolu ile bildirilmesini talep edeceğim.

Ancak üzülerek görüyorum ki sorunları Halkımız ve Esnafımızdan alıp ilgili kurum veya makamlara iletmek ile mükellef olan bazı Oda Başkanlarının bir vatandaş gibi, başlatılan imza kampanyasına katılıp görüntü vermelerini doğru bulmuyorum. Bu anlamda duyarlılığı için Yıldırım Kurt kardeşimizi adeta Oda Başkanlarının yapması gerekenleri onların üzerinde birlik başkanı gibi hareket ettiği için kutluyorum. Kimsenin odaları kullanarak Esnaf ve Vatandaşımıza popülizm yapması doğru değil. Yıldırım Kurt’un gösterdiği hassasiyeti kutluyorum. Bazı Oda Başkanları bu konuda sınıfta kalmıştır. Sıradan bir vatandaş gibi davranacaklarına ilgili yerlere problemi iletmeleri gerekir.  Vatandaş onları bu yerlere sorunlarını çözmek adına destek vermiş ve karşılığını beklemektedir

Tüm Halkımıza Sevgi ve Saygılarımı Sunuyorum ”