20 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Babaoğlu’ndan Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir Kutlama Mesajı yayımladı.

Gazetecilik mesleğinin ve gazete çalışanlarının, vatandaşların doğru zamanda, doğru bilgiye ulaşması ve toplumsal farkındalığın artırılması yolunda çok önemli bir kamusal görevi ifa ettiklerini ifade eden Başkanı Babaoğlu mesajında şunları kaydetti.

“Demokrasinin olmazsa olmazlarından birisi olan basın aynı zamanda kamu menfaatlerinin de göz önünde bulundurulması gereken, kamu adına denetim ve oto kontrol gibi kavramların Türkiye’de gelişmesine öncülük eden oldukça önemli bir meslektir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdırlar. Basın, milletin umumî sesidir. Bir milleti aydınlatma ve uyarmada bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, özet olarak bir milletin mutluluk hedefi olan müşterek istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir.” demiştir. Tüm zamanlara ışık tutan bu sözleri gazeteciliğin ne kadar önemli bir toplumsal görevinin olduğunu bizlere en açık şekilde ifade etmiştir.

Değerli basın mensuplarımız, ülkemizin her karış toprağında, gerek yerelde gerekse ulusal anlamda toplumun doğru bilgilendirilmesi için çalışmaktadırlar. Mesleki olarak yaşadıkları tüm zorluklara rağmen, doğrunun peşinde gitmekten ve değerli vatandaşlarımızın doğru bir şekilde haberlere ulaşmasını sağlamaktan vazgeçmeden, tüm özverileriyle çalışmaktadırlar. Bizler de değerli basın mensuplarımızla karşılıklı anlayış ve saygı çerçevesi içinde her zaman aynı yolda yürüyerek, Ezine’mize hizmet etme çabası içerisindeyiz.

Bu yolda bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen siz değerli basın mensubu arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyor, bu vesile ile, Görevleri başında vefat eden basın camiamızın değerlerini rahmetle anıyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum.”