19 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

BABAOĞLU’NUN 10 KASIM MESAJI

Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Babaoğlu mesajında şunları kaydetti.

“Tarihin ender yetiştirdiği şahsiyetlerden, Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 79. yıl dönümünde O’nu bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

79 yıl önce fikirleri, yaşamı ve eserleriyle ebediyete yolcu ettiğimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kendisini millete adamış, bağımsızlık ve özgürlük yolunda karşısına çıkan tüm güçlüklere direnmiş, yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla başka milletlere örnek olmuş, milletimizin her alanda yücelmesi için yılmadan çaba göstermiş ölümsüz bir liderdir. Atatürk Kurtuluş Savaşı ile Türk Milletinin yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlamış, kurduğu Cumhuriyet ile de Türk insanına çağdaş uygarlığın kapılarını açmıştır.

Kuruluşunun 94. yıldönümünde Türkiye Cumhuriyeti O’nun gösterdiği muasır medeniyetler seviyesini aşma yönünde büyük mesafeler kat etmiş, ekonomik atılımlar yapmış, dünya devletleri arasında sayılı bir mevkiye gelmiştir.

Büyük şahsiyetler yas tutularak değil, fikirleriyle, eserleriyle, fedakâr gayretleriyle anılırlar. Bizler de millet olarak, vefatının 79’ncı yılında Atatürk’ü, çalışma ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimiz ve gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyoruz.

Bizler de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emrettiği gibi Ülkemizi ve şehrimizi hak ettiği çağdaş seviyelere taşımak için gece gündüz çalışıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet, şükran, sevgi ve saygıyla anıyorum.”

 

About Post Author