15 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Bakan Bolat ASAD Genel Başkanı Doğanay ile Görüşme Gerçekleştirdi

Bakan Bolat ASAD Genel Başkanı Doğanay ile Görüşme Gerçekleştirdi

Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, bugün ASAD (Asya ve Afrika İş Dünyası Konfederasyonu) Genel Başkanı Murat Doğanay, ASAD Genel Başkan Yardımcısı Şahin Karadeniz ve Dr. Sinan Ogan ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sırasında bölgesel ve küresel konular ele alındı.

Görüşmenin odak noktası, Türkiye’nin ihracat pozisyonunu güçlendirmek ve D-8 Ekonomik İşbirliği Teşkilatı’na üye ülkeler arasında yeni işbirliği fırsatları yaratma konularıydı. Görüşmede Türkiye’nin ekonomik büyümesini desteklemek ve uluslararası ticarette daha etkin bir rol oynamak için stratejileri ele alındı.

Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, görüşme sonrası yaptığı açıklamada, “ASAD Genel Başkanı Murat Doğanay, ASAD Genel Başkan Yardımcısı Şahin Karadeniz ve Dr. Sinan Ogan’ın nazik ziyaretleri için kendilerine teşekkür ederim. Ülkemizin ihracat potansiyelini artırmak ve D-8 İşbirliği Teşkilatı çerçevesinde daha fazla işbirliği imkanı yaratmak için verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Türkiye’nin ekonomik büyümesine katkıda bulunmak için işbirliği yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.