27 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Çanakkale’nin Ayvacık ilçesindeki deprem bölgesinde incelemelerde bulundu ve depremzedelerle bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesi, hafta başından bu yana yaşanan depremlerde hasar gören Ayvacık ilçesindeki köylerde yaşayan vatandaşlara yardım elini uzattı. Büyükşehir Belediye Ahmet Edip Uğur afetin yaşandığı bölgede incelemeler yaparak, depremzede vatandaşlara moral ziyaretinde bulundu.

Başkan Uğur’un Bademli, Gülpınar, Yukarıköy ve Tuzla köylerindeki inceleme ve moral gezisine Ayvacık Kaymakamı Hakan Hakyemez ve Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin’de eşlik etti. Başkan Uğur, depremde okulları zarar gören ve konteynırlarda kurulan sınıflarda eğitim gören öğrencileri de ziyaret etti.

9 gün aradan sonra eğitime konteyner sınıflarda başlayan öğrencilerin ihtiyacına yönelik yardım Balıkesir Büyükşehir Belediyesinden geldi. Bir tır ile Gülpınar’a gelen Balıkesir  Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmed Edip Uğur, sınıfları ziyaret edip beraberinde getirdiği 20 gazlı açık alan sobası, 15 tüp, 25 masa, 25 sandalye ve yangın söndürme tüpünün bir kısmını öğrencilerin kullanımı için okul idaresine, diğer kısmını da Tuzla’daki ihtiyaç sahiplerine dağıttı.

DEPREMZEDELERE MORAL VERDİ

İnceleme gezisinde depremzede vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Uğur, devletin depremzede vatandaşlara sahip çıktığını ve çıkmaya devam edeceğini söyledi. Depremin yaşandığı ilk saatlerden itibaren AFAD ve Kızılay’ın deprem bölgesine gelerek yaraların sarılması için çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Başkan Uğur, “Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde meydana gelen depremde hasarın oluştuğu Bademli, Gülpınar, Yukarıköy ve Tuzla köylerindeki vatandaşlarımızı Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin ile ziyaret ettik. Evleri hasar gören ya da yıkılan vatandaşlarımız için kurulan konteynırlara, çadırlara ve öğrenci kardeşlerimizin eğitimini aksatmaması için kurulan okula Büyükşehir Belediyesi olarak çekyat, masa, sandalye, açık alan sobası ve yangın tüpü yardımında bulunduk. Depremin akabinde hemen bölgeye intikal eden, AFAD ve Kızılay ekiplerine çalışmalarında kolaylık diliyorum. Depremzede vatandaşlarımıza büyük geçmiş olsun diliyorum. Allah tekrarlarını yaşatmasın” açıklamasında bulundu. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi depremzede vatandaşların yaşamlarının normale dönmesi için bölgeye çok sayıda çekyat, sama, sandalye, açık alan sobası ve yangın tüpü yardımında bulundu.