15 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Barış İçin Koştular

Barış İçin Koştular

Uluslararası dostluğu ve barışı teşvik etmeyi amaçlayan küresel bayrak yarışı Sri Chinmoy Oneness-Home Peace Run/Dünya Barış Koşusu gönüllüleri, Ayvacık´ta dünya barışı için koştu.

 

Çanakkale’den Ayvacık’a gelip, Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin’e dünya barışı adına teşekkür plaketi veren Sri Chinmoy Oneness-Home Peace Run gönüllüleri, daha sonra Ayvacık içinde bir koşu yaptı.

Belediye Başkanı Şahin’e ellerinde taşıdıkları meşaleyi veren gönüllüler, daha sonra Çankaya İlkokulu öğrencileriyle bir araya geldi. Uluslararası nitelikte gerçekleşen etkinliğe, birçok yabancı ülkeden sporcuları katıldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin sözlerine şöyle devam etti. Şahin ‘’ Dünya Barış Koşusu adı altında dünyanın değişik ülkelerinden gençler Egenin incisi olan Ayvacık’ımıza geldiler. Buradan da başka ülkelere de gidecekler. Onlar hepsi bu dünyada olan savaşlardan, sıkıntılardan uzaklaşmak için değişik ülkelerde barışın sağlanması için bir emek oluşturarak Uluslararası dostluğu ve barışı teşvik etmeyi amaçlayan küresel bayrak yarışı adı altında bir araya gelmişler. Buradan da başka ülkelere gidecekler. Ben sizlerin huzurunda onlara Ayvacık’a hoş geldiniz diyor, Barış Koşusunda başarıların devamını diliyorum.’’ dedi.

 

05102016_2_0002

05102016_2_0003

05102016_2_0004

About Post Author