Per. Oca 16th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

BARO BAŞKANI ŞARLAN’IN “15 TEMMUZ” MESAJI

2 min read

Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Şarlan mesajında şunları kaydetti.

15 Temmuz 2016’da  FETÖ/PDY adı verilen terör örgütünün darbe girişimi sonucunda 248 vatandaşımız şehit oldu, 2196 vatandaşımız yaralandı. Milletimiz, Silahlı Kuvvetlerin ve devletin bazı birimlerine sızan terör örgütünün darbe girişimi karşısındaki kararlı direnişiyle,  demokrasiye ve Cumhuriyete sahip çıkarak bu girişimi engelledi. Bu girişim, devlet içerisinde cemaat, tarikat veya benzeri ne ad altında olursa olsun benzeri yapılanmalara fırsat verilmemesi gerektiğini ve liyakatin önemini bizlere gösterdi. 

 

Darbe girişimi, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nda demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olarak ifadesini bulan Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı yapılmış bir saldırıdır. Bizler, kimden ve nereden, ne şekilde gelirse gelsin HER TÜRLÜ DARBEYE KARŞI, demokrasinin ve hukukun yanındayız. 

15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü vesilesiyle, sonuçları çok ağır olan bu hain girişim neticesinde vatanını, bayrağını ve devletini korumak isteyen 248 şehidimize bir kez daha Allah’tan rahmet  diliyor, gazilerimizi saygıyla anıyorum.

Bizler kurulduğu günden beri Cumhuriyete, Atatürk İlkelerine ve demokrasiye bağlı Çanakkale Barosu’nun Avukatları olarak; 15 Temmuz Darbe Girişimi’ni bir kez daha kınıyor, “Egemenlik Kayıtsız Ve Şartsız Milletindir” ilkesi yönünde demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne olan inancımızı saygıyla paylaşıyoruz.

 

 

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.