21 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Başkan Babaoğlu’ndan 1 Mayıs Mesajı

Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu 1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü Nedeniyle Bir Mesaj Yayımladı.

Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu,  “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, tüm işçilerin bayramını kutladı.

Tüm işçilerin, huzur içinde çalıştığı, alın terinin karşılığını aldığı bir dünya dileğinde bulunan Başkan Babaoğlu, mesajında, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”nün dostluk, dayanışma, barış, huzur ve bayram havasında geçmesi temennisinde bulundu.

Babaoğlu mesajında şunları ifade etti.

 

“ Helal kazancı ve emeği kutsal sayan milletin bir ferdi olarak, tüm çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum. “Tüm dünyada, işçi ve emekçiler tarafından, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü olarak kutlanan 1 Mayıs, çalışanların sorunlarının dile getirilmesine, çözüm yollarına ilişkin görüşlerin tartışılmasına olanak sağlamıştır.  Biz ki, ‘İşçinin ücretini alın teri kurumadan önce ödeyiniz’ diyen bir Nebinin ümmetiyiz.

 

Bugüne kadar kurum olarak çalışanlarımızın her zaman yanında olduk. İşçilerin hak arayışlarına, iş güvenliği konusundaki gereksinimlerine ve sendikal faaliyetlerine her zaman destek verdik. Bundan sonra da aynı anlayışla çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Güzel Ezine’mizin, temizlik hizmetinden, yol yapımına, parklardan, alt yapı hizmetlerine kadar işçilerimizin emekleri büyüktür. Emekçilerimizin yaşamını idame ettirebilmesi ve sosyal barışımızın sağlanması için Ezine Belediyesi olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.
Ülkemizin kalkınmasında ve ilerlemesinde alın terleriyle güç oluşturan tüm işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor, bu anlamlı günün birlik ve dayanışma ruhu içerisinde geçirmeleri temennisiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

About Post Author