2 Ağustos 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Başkan Konca ; “Otobüsle Seyahat Etmek isteyen vatandaşlarımız Ezine Seyahat İzin Kuruluna başvuracak”

İçişleri Bakanlığınca Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında 81 İl Valiliğine gönderilen Uçak/Otobüs Seferleri Genelgesi gereğince Ezine’de de Seyahat İzin Kurulu oluşturuldu.

 Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de vaka sayısında artışlar yaşanan Koronavirüs (Covid-19) virüsünün en temel özelliği, fiziksel temas, hava yolu vb. yollarla çok hızlı bulaşması ve enfekte insan sayısının çok hızlı artmasıdır. Bu salgının yayılmasının engellenmesinin en etkili yolu ise sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu sağlamaktır. Aksi hallerde virüsün yayılımı hızlanarak vaka sayısı ve tedavi gereksinimi artmakta; vatandaşlarımız hayatlarını kaybetme riski ile toplum sağlığı ve kamu düzeninin ciddi şekilde bozulmasına sebep olunmaktadır.

Bu kapsamda; Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda alınan kararların etkinliğinin arttırılarak virüsün yayılmasını engellemek, toplum sağlığı ve kamu düzeni korumak için şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapılan otobüs seferleri ile ilgili olarak içişleri Bakanlığınca 81 İl Valiliğine gönderilen Uçak/Otobüs Seferleri Genelgesi gereğince Ezine’de de Seyahat İzin Kurulu oluşturuldu.

Başkanlığını Ezine Gençlik ve Spor Müdürü Soner Şahin’in yaptığı Ezine Seyahat İzin Kurulu, Üyeler Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Konca, Polis Memuru Erdem Tabak, Belediye Temsilcisi Mehmet Aktürk ve Zabıta Kadir Görgün’den oluşuyor.

Kurul Üyesi Yılmaz Konca yaptığı açıklamada, Seyahat yasağının özel araçları kapsamadığına dikkat çekerek, Otobüsle şehirlerarası yolculuk yapmak isteyenlerin bu kurullara başvurup seyahat izin belgesi düzenletmesi gerektiğini ifade etti.

Konca yaptığı açıklamada, Otobüsle seyahat yapmak isteyenlerde, “1.derece yakın akrabası vefatı veya ağır hasta olma, Doktor raporlu tedavi izni ve son 15 günde gelip kalacak yeri olmama şartı arandığını ve bu şartları taşıyan vatandaşların Ezine Otogar içinde oluşturulan Ezine Seyahat İzin Kuruluna başvurmaları gerektiğini söyledi.

 

 

 

Copyright © All rights reserved. | Newsever by AF themes.