20 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Başkan Konca’nın Gaziler Günü Mesajı

Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Konca Gaziler Günü mesajı yayınladı.

 

Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Emin Çeşmeci, Gaziler Günü ve Atatürk’e “Mareşal” rütbesi ile “Gazi” unvanı verilmesinin 94.  Yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Konca, yayımladığı mesajında şunlara değindi:

Sakarya Meydan Muharebesi’nde, askeri zekâsı ve üstün yetenekleriyle ordumuzu başarıya ulaştıran Mustafa Kemal Atatürk’e, 19 Eylül 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ‘Mareşal’ rütbesi ve ‘Gazi’ unvanı verilmiş, bu büyük başarı gazilerimize duyulan minnet ve şükranın bir göstergesi olmuştur.
Gazilik; onur, şeref ve erdemi temsil eder. Yüce Türk Milleti, hiçbir koşulda bağımsızlık ve hürriyetinden taviz vermeyeceğini, devletimizin ve milletimizin sonsuza kadar var olacağını, şehit ve gazilerin verdikleri mücadelelerle tüm dünyaya kabul ettirmiştir. Gazilerimiz, her aşaması gerçek bir kahramanlık destanı olan Millî Mücadele sırasında şahadet mertebesine erişmek, yaralanmak, sakat kalmak pahasına canlarını hiçe sayarak cepheye koşmuşlar ve düşmanları kutsal Vatan topraklarından atmışlardır. Dün olduğu gibi bugün de iç güvenlik harekâtında mücadele eden vatan evlatlarımızdan kimi şehit olurken kimi de gazilik unvanı elde etmiştir.

Bize vatanımızı kazandıran şehitler ve gazilerdir. Onlara ebediyen minnet ve şükran borçluyuz. Aziz şehitlerimiz, Yüce Türk Milleti’nin hiçbir şartta bağımsızlık ve özgürlüğünden ödün vermeyeceğini, devletimizin ve milletimizin sonsuza kadar var olacağını canlarını vererek tüm dünyaya ilan ve kabul ettirmiştir. Bu vesileyle bu anlamlı günde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere O’nun silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahramanlıklarıyla gurur kaynağımız olan gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyorum. Şehitlerimizle, ebediyete intikal eden gazilerimize Allah’tan rahmet, kutsal görevlerini yerine getirirken yaralanan, sakatlanan gazilerimize de uzun ömürler diliyorum.”