26 Ekim 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, ABD Başkanı Joe Biden’ın, 1915 olaylarını skandal bir şekilde ‘soykırım’ olarak tanımlamasına çok sert tepki gösterdi.

“Dünya barışının en büyük tehdidi olan ABD’nin siyasal hamlesini tümüyle reddediyoruz!” diyen Başkan Makas açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Şanlı tarihimize, hiç kimse asılsız iddialarla gölge düşüremez. Nitekim aziz milletimiz, kültürel ve insani değerleriyle, savaşta da barışta da tüm dünyaya örnek olmuş ve bu anlamda defalarca ders vermiştir.

Vietnam’da ve Afganistan’da milyonlarca insanın ölümüne sebep olan, milyonlarca Kızılderili’yi ve Iraklı’yı katleden, Yemen’de binlerce çocuğun açlıktan ölmesine sebep olan, Afganistan’ı dümdüz eden, dünyanın en büyük tehdidi ABD’nin haydutluğuna tabikiHDP’den destek var! Yazık!

Bunu bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına söylemek bize zul gelse de, kendi devletinin reflekslerine ve siyasal duruşuna güvenmeyen ve Ermenistan’daki bir partinin İl Başkanı gibi tweet atan CHP’nin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun, meseleyi “Biz Birlikte Türkiye’yiz” diyen Türkiye Ermenileri 85. Patriği SahakMaşalyan’dan dinlemesini öneriyorum.

Oyunu kerhen veren vatanperver CHP’lilerin de, seçimlerde HDP ile aynı tarafa oy atan İYİ Parti’nin milliyetçi tabanının da bu durumdan rahatsız olduğunu çok iyi biliyoruz. Mesele Biden’ın ne söylediği ya da ne yaptığından öte, bizim milletçe devletimizin ardında hangi reflekslerle durduğumuzdur.

Gururla ifade etmek isterim ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet payidar kalacak, bölgesinde barış ve huzuru tahsis etmek adına tarihin kendisine yüklediği kadim sorumluluğu yerine getirmeye devam edecektir.”