19 Ağustos 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, vatandaşların ve Pazar esnafının sağlığının korunması için pazaryerinde maske ve eldiven dağıtarak, denetimleri yerinde inceledi.

Geyikli Belediyesi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında toplum sağlığının korunması için yeni önlemler almaya devam ediyor. Belediye, salgınla mücadele kapsamında, halkın yoğun bir şekilde kullandığı pazaryerlerinde önlemler aldı.

Geyikli Belediyesi ekipleri, yurttaşların ve pazar esnafının sağlığının korunması için pazaryerinde maske ve eldiven dağıttı ve eldiven ve maske takmaları konusunda esnafı uyardı.

Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu beraberinde Geyikli Jandarma Karakol Komutanı Sebahattin Gürtekin ile birlikte pazaryeri esnafını ziyaret etti, pazaryerinde Belediyenin Koranavirüs tedbirleri kapsamında yaptığı çalışmaları yerinde inceledi.

Başkan Oruçoğlu esnafı, maske ve eldiven kullanmaları, vatandaşın ürünlere dokunmalarına izin vermemeleri konusunda uyardı. Pazarda alışveriş yapan yurttaşlarla ve esnafla sohbet eden Başkan Oruçoğlu, koranavirüs salgınının önüne geçebilmek için belediye olarak temizlik ve ilaçlama çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu kapsamda, pazar kurulmadan önce pazaryerlerimizi ilaçlıyor, pazarın toplanmasının hemen ardından pazaryerlerimizi yıkıyoruz. Pazarda alışveriş yapan hemşehrilerimize maske, pazaryeri esnafımıza ise hem maske hem de eldiven dağıtıyoruz. Esnafımızdan, vatandaşın ürünlere dokunmalarına izin vermemelerini istiyoruz. Pazarı denetleyen ekiplerimiz, esnafın maskesiz, eldivensiz ve seçmece yöntemiyle satış yapmasına izin vermiyor. Geyikli Bugün de Jandarma Karakol Komutanı Sebahattin Gürtekin ile birlikte Geyikli pazar esnafımızı ve vatandaşlarımızı ziyaret ettik. Pazar yeri esnafını tezgahlar arası mesafe, hijyen ve ürünleri kendileri poşetlemeleri gerektiğine dair bilgilendirilmeler yapılarak kolonya, maske, eldiven dağıtımı yapıldı. 65 yaş üstü vatandaşlarımıza da pazar alışverişi ve diğer elzem tüm ihtiyaçlarına yardım etmek için personelimiz canla başla çalışıyor. Şuana kadar pazaryeri alışverişi yapmayan vatandaşımız kalmadı. Bu süreci Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’nın talimatlarına uyarak, sosyal mesafemizi koruyarak ve evde kalarak atlatacağımızı düşünüyorum” dedi.

Pazaryeri ziyaretinde Geyikli Jandarma Karakol Komutanlığında görevli personeller yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında eldiven, maske takıp diğer önlemleri alarak gerekli tedbirlere ve önlemlere uyan pazaryeri esnafına karanfil dağıtılarak teşekkür edildi.

 

About Post Author