16 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

BAŞKAN OSMAN NURİ YILMAZ’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Şapköy Sulama Kooperatifi Başkanı Osman Nuri Yılmaz, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Yılmaz mesajında şunları söyledi ;

“Ramazan boyunca gönül sofralarımızda birlikte iftarımızı açtık. Rahmet, bereket ve arınma mevsimi mübarek Ramazan-ı Şerifin ardından Ramazan Bayramı’na kavuşmanın sonsuz huzur ve mutluluğunu bir arada yaşıyoruz.

Bir yanda on bir ayın sultanını geride bırakacak olmanın yüreklerimizdeki derin mahzunluğunu, diğer tarafta ise son iki yıldır pandemi nedeniyle buruk şekilde idrak ettiğimiz Ramazan Bayramı’nı bu sene tüm sevdiklerimizle ruhuna en uygun şekilde kutlayacak olmanın tarifsiz mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramların toplumsal bilincin gelişmesine ve ulusal değerlerin güçlenmesine katkı sağlayan, büyüklerimizi, yakınlarımızı ve dostlarımızı ziyaret ettiğimiz bir gelenektir.Bayramlar, aynı inanç, tarih ve kültürle birbirine bağlı toplulukların müşterek sevinç ve mutluluk günleridir. Gönüller arasında sarsılmaz dostluk ve kardeşlik bağları kuran, bizi biz yapan en büyük değerlerimiz olan bayramlarımız yardımlaşma ve dayanışma duygularının da pekiştiği müstesna zaman dilimleridir.

Bayramları anlamlı kılan yardımlaşma ve gönül gönüle olma duygusudur. Bizler millet olarak dünyanın neresinde olursa olsun mazluma yardım elini uzatmaktan imtina etmeyen, mağdura ve mahzuna yüreğini açan, onlara umut olan, kimsesizi gözeten ve koruyan kadim bir medeniyetin temsilcileriyiz.

Yeryüzünde savaşların sona erdiği, gönül coğrafyamızda huzur ikliminin yeşerdiği, kimsesizlerin ve yaşlıların yalnız kalmadığı, ulusça coşku içerisinde yaşayacağımız sağlık ve huzur dolu bir bayram yaşanması, tüm insanlığın huzur ve barış içerisinde, sevgiyle yaşadığı bir dünya dileğiyle hemşerilerimizin, ülkemiz sınırları içerisinde ve dışında canları pahasına terörle mücadele eden kahraman güvenlik güçlerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutlar, sağlık, mutluluk, huzur, ve barış içerisinde nice bayramları birlikte yaşamak dileğiyle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.