21 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

BAŞKAN SEMİZOĞLU ; “ÇANAKKALE YAPILAN YATIRIMLARLA BİRLİKTE CAZİBE MERKEZİ OLMA ÖZELLİĞİNİ GÜN GEÇTİKÇE PERÇİNLİYOR”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen Ayvacık T-2 Tüneli Işık Görme Töreni’ne katıldı.

Ayvacık-Küçükkuyu Işık Görme Töreniyle ilgili açıklama yapan Başkan Selçuk Semizoğlu ;

“1915 Çanakkale Köprüsü ile tamamen değişen bölge vizyonumuz, Ayvacık-Küçükkuyu gibi çevre bağlantı tünellerinin tamamlanmasıyla beraber Kuzey Marmara’yı Güney Marmara’ya,ve Ege’ye bağlayacaktır. İlimiz,son dönemde ulaşım alanında yapılan yatırımlarla birlikte cazibe merkezi olma özelliğini gün geçtikçe perçinliyor. Turizmden sanayiye tüm sektörlerimizde köprümüzün, tünellerimizin ve bağlantılı çevre yollarımızın faaliyete geçmesiyle İlimizin rekabet gücünün ve Ülke ekonomisine sağladığı katma değerin bir kat daha fazla artacağını öngörüyoruz. Bununla birlikte yolların kısalması sonucunda elde edilecek zaman ve yakıt tasarrufunun da ülke ekonomisine sağlayacağı faydayı çok kıymetli buluyoruz. 1 saatte geçilebilen yol artık 5 dakikada geçilebilecek. Bu durum aynı zamanda olası kaza risklerini de en aza indirerek cam ve mal kaybını korunmasına da destek olacak.

İlimize yapılan yatırımların kesintisiz ve zamanında hayata geçirilmesinde başta Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan olmak üzere Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’na ve emeği geçen tüm bürokratlarımıza Çanakkale iş dünyası temsilcisi olarak teşekkürlerimi arz ediyorum.” dedi.