24 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Konca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19)  salgını ile mücadele kapsamında ilçede yolcu taşımacılığı yapan şoförlere maske dağıttı.

Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Konca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19)  salgını ile mücadele kapsamında S.S. 16 nolu Ezine Birlik Minibüsçüler Mot. Taş. Koopertifi başta olmak üzere ilçe genelinde yolcu taşımacılığı yapan ticari taksi durakları, köylere yolcu taşımacılığı yapan kooperatifleri ve şoför esnaflarını ziyaret ederek maske dağıttı.

Başkan Konca ilçede göreve yapan şoför esnafının ticaret yapan şoför esnafımızın korona virüs salgınından etkilenmemesi ve müşterilerinin güvenilir bir şekilde taşımaları, diğer yandan toplu taşıma araçlarını kullanmak zorunda olan vatandaşlarımızın bu ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak maskesi olmayan vatandaşlara verilmesi için maskelerimizin dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Ziyaretlerimizde şoför arkadaşlarımıza yolcu taşımacılığında koronavirüs salgını nedeni ile İl Hıfzı Sıhha Kurulunun aldığı kararlar neticesinde uyulması gereken kuralları tekrar hatırlatarak kurallara uyulması konusunda gerekli titizliği ve hassasiyeti göstermelerini istedik. Onların bu süreçte yaşadığı ve karşılaştığı olumsuzlukları ile sorunlarını dinleyerek istişarelerde bulunduk. Gerek şoför esnafımızın gerekse yolcularımızın sağlığı bizim çok önemli olmazsa olmazımızdır. ” dedi.

İlçede faaliyet gösteren şoför esnafı da bu duyarlı ve anlamlı davranışından dolayı Başkan Yılmaz Konca’ya teşekkürlerini sundu.