19 Ağustos 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Konca, 30 Kasım Dünya Şoförler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Konca mesajında şunları kaydetti.

“Şoförlük; bir sanat, bir ihtiyaç, bir fedakarlık, sevgi, saygı ve elbette ki özveri ister. Ayrılıkları sona erdiren, aşıkları buluşturan, baba ile oğlu, anne ile kızı, dede ile torunu kavuşturan, uzaklıkları yakın eden kutsal bir meslektir.

Atatürk “Türk şoförü en asil duyguların insanıdır” diyerek, bu camianın hissiyatını en iyi şekilde dile getirmiştir. Bugün şoförlerimiz, gece demeden, gündüz demeden, hayat ve yol şartları her ne durumda olursa olsun, can taşıyorlar, yük taşıyorlar, büyük emek sarf edip, ailelerinin nafakasını sağlıyorlar.
Bir çoğu işi gereği, canı gibi sevdiği evlatlarından, kısacası ailesinden uzakta, aracının göğsüne koyduğu resimlerle hasretini gideriyor, onlara kavuşacağı günü iple çekiyor. Meslektaşlarım yükünün yanı sıra, dert de taşıyorlar. Zor koşullar altında, helal kazanarak, hayatlarını devam ettiriyorlar. Kendilerini çevreleyen olumsuzluklara rağmen meslektaşlarımız, şikayet etmeden, işlerini en iyi şekilde yapıp, çok önemli bir hizmeti yerine getiriyorlar.

Her koşulda şoförlük mesleğini icra eden tüm kardeşlerimizin hak ve menfaatlerini korumak için mücadele eden odamızın, bugün de her zaman olduğu gibi çalışmalarına yapıcı olarak devam etmekte ve üyelerimizin her daim yanındadır.

4 teker üzerinde rızıklarının peşinde olan,  ailesi,  çocukları ve yuvası kullandığı araçlar olan, gecesi gündüzü her türlü tehlikeyi göze alarak yollarda geçen,  kazandığı her kuruşu anasının ak sütü gibi helal olan, çilekeş, vefakar, cefakar tüm tırcı, kamyoncu, otobüsçü, servisçi, minibüsçü ve taksici şoför esnafımızın, 30 Kasım Dünya Şoförler Günü’nü şahsım, yönetimim ve esnafım adına kutlar, kazasız, belasız, hayırlı işler bol kazançlar dilerim.”

 

About Post Author