18 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu, Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Başkanı Mehmet Özkurnaz’ı makamında ziyaret etti.

 Ziyarette Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Katip Üyesi Sinan Yücel‘de yer aldı.

Ziyaretle ilgili açıklama yapan Başkan Selçuk Semizoğlu; “Tarım ve tarıma dayalı sanayi bölgemiz ve ülkemiz ekonomisinin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Tarım, yarattığı katmadeğer ve sağladığı istihdamla ülke ekonomisinin lokomotifleri arasında. Paketlenmiş gıda ürünlerimiz, ihracata olan katkısı ile cari dengemiz için çok önemli bir kaldıraç vazifesi görüyor. Bu anlamda Tarım Kooperatiflerimizin önemi ve değeri bir adım öne çıkıyor. Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Başkanı Mehmet Özkurnaz’ı Borsa Meclis Başkanımız ile ziyaret ederek ilimizde tarım ve tarıma dayalı sanayimizin gelişmesi için yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunduk.” dedi.

Ziyaret ile ilgili değerlendirmede bulunan Meclis Başkanı Abdullah Deniz; “Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız ile birlikte Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Başkanı Mehmet Özkurnaz ile bir araya gelerek kooperatifçilik alanında yeni iş fikirlerimizi ve ortak projelerimizin geliştirilmesine yönelik istişarelerde bulunduk.” dedi.