30 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

BAYRAM DURSUN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Karadağ Köyü Muhtarı Bayram Dursun, Mevlid Kndili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Dursun mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Mevlid Kandili, Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.S)’in dünyaya teşrif edişinin yıl dönümünü hep birlikte idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Mevlit Kandili, peygamberimizin yaşayışını, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için önemli bir fırsattır. İslam dini, inanç ve ahlakı birbirine bağlamış ve en güzel ahlak sahibi olarak da peygamberimizi tanıtmıştır”

Mevlit Kandili, insanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı Hz. Peygamberin (S.A.S) doğumunu kutladığımız, O’nun bireysel ve toplumsal hayatımıza yön veren merhametini, adaletini, sabrını, cömertliğini, insanlığa ve topluma sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı O’nun yüce ahlakıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme ve arınma mevsimidir. Bu özel ve mübarek gecede, biz insanların birbirini anlaması, her türlü canlıya sevgi ve şefkatle yaklaşması, güzel duyguların katlanarak çoğalmasını sağlayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle,  Mevlid Kandili’nin insanlığa sevgi, kardeşlik, barış ve huzur getirmesini, sevgili peygamberimizi daha iyi tanımamıza vesile olmasını diliyor, başta Ezine’li ve Çanakkale’li  hemşerilerimiz olmak üzere milletimizin ve tüm İslam aleminin Mevlid Kandilini kutluyorum.”

About Post Author