17 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Bayramiç Çavuşlu Göleti % 85 tamamlandı

Bayramiç Cavuşlu Gölet’inde Çalışmalar Devam Ediyor. Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Mevlüt Aydın devam eden çalışmalar hakkında açıklamada bulundu.

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü vatandaşın en hızlı şekilde memba kalitesinde içme ve kullanma suyuna ulaşması için içme suyu tesisleri, içme suyu havzalarını korumak ve gelecek nesillere sağlıklı şekilde bırakmak adına evsel atıksu arıtma tesisleri inşa etmekte, tarımsal sulamanın en etkin ve verimli şekilde yaygınlaştırılması için sulama yatırımları gerçekleştiriyor.

Bu kapsamda çalışmaları devam eden Çanakkale Bayramiç Cavuşlu Göleti inşaatında % 85 fiziki gerçekleşme seviyesine ulaşıldığını açıklayan DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın,’Gölet inşaatında dolusavak kazısı ve gövde sıyırma kazısı tamamlanmış olup, gövde dolgu imalatlarının devam ettiğini belirtti.

Aydın, ’Temelden yüksekliği 28,65 metre olan Çanakkale Bayramiç Çavuşlu Göleti’nin tamamlanmasıyla,  depolanacak 1,52 milyon m³ su ile 2 bin 970 dekarlık tarım alanın cazibe ile sulamasının sağlanacağının altını çizerek, gölet ve sulamasının tamamlanması ile bölgede yapılacak sulu tarım ile birlikte 2019 yılı birim fiyatları ile ülke ekonomisine yıllık 2.320.680 TL katkı sağlanmasının hedeflendiğini ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

About Post Author