11 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

BAYRAMİÇ ELMASI ARTIK TESCİLLİ

BAYRAMİÇ ELMASI ARTIK TESCİLLİ

 

02062016_6_0002

 

 

Bayramiç Elması Türk Patent Enstitüsü’nün Resmi Gazete’de yayınlanan kararı sonrası tescillenmiş oldu.

 

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Bayramiç elması”nın tescil almasına ilişkin, “Artık kendine özel logosu, ölçüleri, tadı, hasat ve depolama kriterleriyle Bayramiç elmasını tescilli bir ürün olarak Türkiye’nin her yerinde hatta yurt dışında bile göreceğiz” ifadesini kullandı.

 

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Bayramiç elması”nın tescil almasına ilişkin, “Artık kendine özel logosu, ölçüleri, tadı, hasat ve depolama kriterleriyle Bayramiç elmasını tescilli bir ürün olarak Türkiye‘nin her yerinde hatta yurt dışında bile göreceğiz” ifadesini kullandı.

Turan, yazılı açıklamasında, çok sayıda marka değeriyle Çanakkale‘nin özel bir şehir olduğunu vurguladı.

Çanakkale’nin marka değerlerini artırmaya, mevcut markaların da tescillenmesine yönelik çalışmaları sürdürdüklerini belirten Turan, şunları kaydetti: 

Bayramiç Ziraat Odasının Türk Patent Enstitüsü‘ne yapmış olduğu tescil başvurusu, ilgili kurum tarafından gerekli incelemelerin tamamlanması ardından kabul edildi. Lezzetiyle ismini zaten duyurmuş olan Bayramiç elması artık Çanakkale‘nin tescilli bir markası konumuna geldi. Artık kendine özel logosu, ölçüleri, tadı, hasat ve depolama kriterleriyle Bayramiç elmasını tescilli bir ürün olarak Türkiye‘nin her yerinde hatta yurt dışında bile göreceğiz. Başından beri takip ettiğimiz sürecin olumlu sonuçlanması bizi çok sevindirdi. Bayramiç‘e, Çanakkale‘ye hayırlı olsun. Emeği geçenlere sonsuz teşekkürler. Markalarımızın tescillenmesi çalışmalarını yakından takip etmeye devam edeceğiz.”

 

02062016_6_0003

 

02062016_6_0004

 

02062016_6_0005

 

About Post Author