2 Mart 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Babaoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi.

“ Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, büyük komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün, aramızdan ayrılışının 80. yılında şükran ve minnetle anıyoruz.

Türk milletine istikbal olarak istiklali hedef gösteren, vatan bildiğimiz bu toprakların istiklale yürümesinde aziz silah arkadaşlarıyla birlikte mücadele ve önderlik eden, Türkiye Cumhuriyeti’nin dünyada saygı gören bir devlet olarak tesisinde var gücüyle çalışan, millet iradesinin tecelli etmesine, fikri hür ve vicdanı hür bireylerin yetişmesine zemin hazırlayan, Türk kadınının bu toplumun eşit birer ferdi olarak hak ettiği yere ulaşmasında öncü olan, yurt dışında tahsil görmek için seçilen öğrencilere gönderdiği telgrafta “Sizi birer kıvılcım olarak gönderiyorum; alevler olarak geri dönmelisiniz !” diyerek Türkiye Cumhuriyeti’nin bir kıvılcımdan bugünlere ulaşmasına yön veren,  Kurtuluş’un önderi, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 80. yıl dönümünde saygıyla, rahmetle ve minnetle yâd ediyorum.”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tüm dünyanın kabul ettiği ve hayatını varlığından güç aldığı büyük milletimize adayan kahraman bir komutan, güçlü bir politikacı ve büyük bir devlet adamıdır.

Aziz Türk milletine uygarlık düzeyine yükselme yolunu açan, millet olma şuuruna ulaşmasını sağlayan, büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün, daima ileri düşünceye dayalı, gelişmeye ve yükselmeye ışık tutan görüşlerini içtenlikle benimseyerek uygulamak, milletimiz için vazgeçilmez ve değişmez bir ilkedir.

O´nun veciz sözlerinden olan “ Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır “ düsturuyla hepimize düşen görev bu ülkenin ilerlemesi, gelişmesi, muasır medeniyetler seviyesine ulaşması, dünya var oldukça bağımsız ve hür yaşamak için görevimizi en iyi şekilde yapmak Atatürk´e olan sevgimizin en güzel ifadesi, minnetimizin tezahürü olacaktır.

Atatürk’ün de dediği gibi “Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine sadakat gerekir.” Türk ve Türkiye sevdalıları çok şükür bu sadakattedir. Naçiz bedenlerin gelip geçici olduğu şu fani dünyada, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet ve ilanihaye payidar kalacaktır.

Daima büyük bir sevgi ve saygı ile yüreğimizde yaşattığımız, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden tüm gazilerimizi rahmetle, minnetle ve saygı ile anıyoruz.”