21 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Belediye Baikanı Ülgür Gökhan, ORC Araştırma Şirketi tarafından, 2021 yılı Türkiye’nin en başarılı il belediye başkanları sıralamasında 3. sırada yer aldı.

ORC Araştırma, 2-21 Aralık 2021 tarihleri arasında gerçekleştirdiği 2021 yılının en başarılı büyükşehir belediye başkanları anketinin sonuçlarını açıkladı. Araştırma sonunda en başarılı milletvekilleri, büyükşehir belediye başkanları ve belediye başkanları listelendi. En başarılı milletvekilleri sıralamasına partilerin genel başkanları ve yardımcıları dahil edilmedi. 

Araştırmanın 100 bin nüfusun üzerindeki tüm ilçelerde toplam 12 bin 760 kişi ile yüz yüze ve CATI yöntemiyle gerçekleştirildiği belirtildi.

ORC tarafından açıklanan, “2021 yılının en başarılı il belediye başkanları” listesinde, beş başkan yer aldı. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan 3. sırada yer aldı.

Beş başkan arasında ise iki başkan AK Parti’den, iki başkan CHP’den, bir başkan ise MHP’den belirlendi. En başarılı il belediye başkanı Sivas belediye Başkanı Hilmi Bilgin oldu. Hilmi Bilgin’in başarı oranı ise yüzde 57,2.

İkinci sırada Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen yer aldı. MHP’li Esen’in ise başarı oranı yüzde 56,8. Üçüncü sırada ise Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan yer aldı. Başkan Gökhan’ın başarı oranı ise yüzde 56,1.

Dördüncü sırada CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan yer alırken, beşinci sırada ise AK Partili Afyon Belediye Başkanı Mehmet Zeybek yer aldı.

Başkan Gökhan böylelikle, en başarılı il belediye başkanları listesinde üçüncü sıraya adını yazdırmış oldu.