26 Ekim 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Biga TSO Başkanı Şadan Doğan kutlama mesajında, Samsun’da yakılan bağımsızlık meşalesinin Türk gençliğinin elinde nesilden nesile aktarılarak ebediyen yanmaya devam edeceğini kaydetti.

Başkan Doğan, 19 Mayıs 1919’un karanlıktan aydınlığa geçişin ve milli şahlanışın sembolü olduğunu belirterek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vatanımızın düşman işgalinden kurtuluşu ve bağımsızlığımız için Samsun’a çıkarak Kurtuluş Mücadelemizi başlatmıştır. Aziz milletimiz Atamızdan aldığı işaretle tek yumruk olmuş, canı pahasına cepheden cepheye koşmuş, destansı kahramanlıklarla milli mücadelemiz zaferle sonuçlanmıştır.

Büyük Önder Atatürk bu özel günü yüreği bayrak ve vatan sevgisiyle dolu asil milletimizin gençlerine bayram olarak armağan etmiş, Cumhuriyetimizin kurulması ile ‘Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz’ diyerek en büyük eserim dediği Cumhuriyetimizi gençlere emanet ederek, onlara olan güven ve inancını göstermiştir.

Bizler de eğitim ve bilimin ışığında geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin yanında olmaya ve destek vermeye devam edeceğiz.

Gençlerimiz de kendilerine güvensinler ve inansınlar. Kendilerine inandıklarında üstesinden gelemeyecekleri bir konu, başaramayacakları bir husus yoktur. Bunun en güzel örneklerini son dönemde savunma sanayi başta olmak üzere bilim, sanat ve spora kadar her alanda görüyor ve gençlerimizle gurur duyuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, gençlerimizin ve tüm milletimizin 102. yıl dönümünde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz milletimizin bağımsızlığı için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.”