20 Nisan 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Anadolu’da yüzyıllardır Baharın müjdecisi olarak kutlana gelen Hıdırellez bu yıl Ezine’de yine coşku içerisinde kutlandı.

Ezine’de de  Akçin Çayının kenarına gelen vatandaşlar, baharın gelişi, bolluk ve bereketin artması, gerçekleşmesini istedikleri çeşitli dileklerini kuma çizdiler, tuttukları dileklerinin gerçekleşmesi için dualar ettiler.

Akşam havanında kararmasıyla birlikte mahallelerde sokak aralarında ateşler yakıldı, üzerlerinden atlandı.

Ezine Belediyesi tarafından da Hıdırellez kutlamaları dolayısıyla Akçin Çayı kenarına gelen vatandaşlara yönelik hizmetlerde bulunuldu. Belediye tarafından  Hıdırellez için çay kenarına gelen vatandaşlar için ateş yakıldı, Hıdırellez Pilavı ikramında bulunuldu.

Geçen yılda Hıdırellez dolayısıyla farklı etkinlikle halkla bir araya gelen Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, bu yılda yine gerçekleşen etkinlikle vatandaşlarla bir araya geldi. Onların Hıdırellezini kutlayan Babaoğlu, vatandaşlarla sohbet etti. Çocuklara olan sevgisi ile bilinen Başkan Babaoğlu, balon hediye ederek onlarında Hıdırellezini kutladı

Belediye Başkanı Babaoğlu’na AK Parti İlçe Başkanı Fırat Akgün, Belediye Meclis Üyeleri Salih Özten, Mustafa Pilan ve Hakan Üner’de eşlik etti.