19 Ağustos 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Ticaret Borsası (ÇTB) Meclisi tarafından Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

Düzenlenen Meclis Toplantısı’nda, 2019 Aralık ayı Meclis Kararı, Hesapları İnceleme Komisyonu Kararı, 2019 Aralık Ayı mizanının görüşülmesi, 2020 Yılı Gelir ve Gider Bütçesi, 2020 İş Planı ve Bütçesi ile ÇTB Üye güncellemeleri, 2019 Aralık Ayı Faaliyetleri gündemiyle Meclis Başkanı Abdullah Deniz Başkanlığında ve Meclis üyelerinin katılımları ile ÇTB Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Toplantı, Meclis Başkanı Abdullah DENİZ’in açılış konuşmasıyla başladı. Başkan Abdullah Deniz açılış konuşmasında şunları kaydetti: “Değerli Meclis Üyeleri, çoğunluğumuz sağlanmıştır. Çanakkale Ticaret Borsası 2020 Ocak Ayı olağan Meclis Toplantısı’na hoş geldiniz. Hepinizi şahsım ve meclis divanı adına saygıyla selamlıyor, Ocak ayı meclis toplantımızı açıyorum.
Öncelikle; 2020 yılının geride bıraktığımız yıldan daha verimli, ilimizin ekonomik kalkınma ve büyüme hedeflerine daha kısa zamanda ulaşacağı bir yıl olmasını diliyor, bu vesileyle tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini, ilimizin, ülkemizin, milletimizin dayanışma, birlik ve beraberliğini kuvvetlendirmesini temenni ediyorum.
Ayıca, bugün vefat eden Borsamız kurucularından eski Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Meclis Başkanlığı görevlerinde bulunmuş, çalışma arkadaşımız Süleyman Yayıcı’yı son yolculuğuna uğurladık. Merhuma Yüce Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına camiamız adına sabır ve baş sağlığı diliyorum.
Elazığ depremi ile tüm vatandaşlarımız derinden üzülmüştür. Burada kaybettiklerimizin acısı yüreğimizi yaktı. Tüm Milletimize geçmiş olsun diyor, kaybettiklerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyor, yaralananlara acil şifalar temenni ediyorum.
Acılarını paylaştığımız, depremden etkilenen vatandaşlarımıza destek olabilmek, birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olmak için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizin öncülüğünde başlatılan yardım kampanyasında tüm oda ve borsalarımız birlik ve beraberlik ruhu içinde, her felakette olduğu gibi bu felakette de dayanışma içinde oldu. Acıların sarılması hususunda gereken hassasiyeti gösterdi. Allah hepsinden razı olsun. Bundan sonra da üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Felaketlerin acısını ancak birlik ve beraberlik içinde azaltabiliriz. Allah tekrarından ve beterinden saklasın” ifadesini kullandı.
Meclis Başkanı Abdullah Deniz konuşmasının devamında,  “Göreve geldiğimiz günden bugüne gerçekleştirdiğimiz ve planladığımız tüm projelerde, üyelerimizin de desteğini alarak, kentin tüm ilgili paydaşlarıyla üretmek, güç birliği yapmak ve ortak hedefler belirlemek ilk önceliğimiz oldu. İlde sağladığımız birlik ve beraberliğin yanı sıra, hükümet ve yerel yönetimler nezdinde de ilimizin birçok sorunun çözümünde öncü rol üstlendik, üstlenmeye de devam edeceğiz. Borsa olarak yapacağımız organizasyon ve toplantılarla 2020 yılında da üyelerimizi işbirliği çalışmalarına yönlendirmeye, iş bağlantılarını geliştirmelerine katkı sağlamaya devam edeceğiz.
Yeni yılın ilk Meclis toplantısının hayırlı olması temennisiyle bir kez daha 2020 yılının ülkemize, ilimize ve tüm dünyaya barış ve mutluluk getirmesini diliyor, sizleri sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.” dedi.

Meclis Başkanı Abdullah Deniz’in açılış konuşmasının ardından, gündem maddeleri görüşüldü ve oylandı. Oylamaların akabinde Genel Sekreter Sevcan Elver tarafından 2019 Aralık Ayı Faaliyetlerinin sunumunu gerçekleştirdi.

 

About Post Author