2 Ağustos 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’ye bağlı Bozalan Köyünde misafirlere Keşkek ve Basma Helvası ikram edilen “Birlik ve Beraberlik Hayırı” yapıldı.

Etkinliğe Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, İlçe Başkanı Mehmet Ünsal, İl Başkan Yardımcısı Sinan Erdoğan, AK Parti Ezine İl Genel Meclis Üyesi Murat Yahya Sezgin, Ezine Köy İdareleri ve Muhtarlar Derneği Başkanı Oktay Akay, muhtarlar ve köylüler katıldı.

Milletvekili, İskenderoğlu burada yaptığı konuşmada, Ezine’ye yapılan Gıda İhtisas OSB, Çanakkale 1915 Köprüsü ve diğer yatırımlarla ilçenin bölgenin gelişen ve büyüyen bir ilçe olarak cazibe merkezi olacağını belirterek, ilçede bu yatırımla birlikte tarımın ve hayvancılığın hızla gelişeceğini böylelikle bölgede ekonomik anlamda güzel gelişmeler yaşanacağını ifade etti. İskenderoğlu konuşmasında böyle bir etkinliğe katılmaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirerek geleneksel hale gelen bu etkinliğe tekrar katılacağı sözünü verdi.

Köy Muhtarı Ergün Sözen’de yaptığı konuşmada, bu tip etkinliklerin birlik ve beraberliklerin pekişmesinde önemli rolü olduğuna dikkat çekerek, bu yıl birincisini düzenledikleri Birlik ve Berberlik Hayırını her yıl geleneksel olarak yapmak istediklerinin belirtti. Sözen etkinliğe katılan tüm misafirlere de teşekkür etti.

Etkinlikte Milletvekili İskenderoğlu bayanlarla uzun uzun sohbetlerde bulunurken, çalan oyun havalarına da bayanlar, muhtarlar ve davetlilerle oyun oynayarak onlara eşlik etti.

Muhtar Sözen tarafından Milletvekili Jülide İskenderoğlu’na yöresel ürünlerden oluşan hediye takdim edildi.  

 

Copyright © All rights reserved. | Newsever by AF themes.