Cum. Nis 3rd, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Bozcaada Adidas Yarı Maratonu ve 10 K Koşusu Yapıldı

2 min read

Bozcaada Yarı Maratonu ve 10 k Koşusu bu yıl Adidas sponsorluğunda yüzlerce sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Adidas firmasının organize ettiği etkinlikte yarı maraton erkeklerde Argachew Assefa Tola 1.16.26’lık derecesiyle birinci, Üzeyir Söylemez 1.23.08’lik derecesiyle ikinci, Orgun Utku 1.27.37’lik derecesiyle üçüncü oldu. Kadınlarda ise Duygu Turgut Boyan 1.36.38’lik derecesiyle birinci, Tuğçe Karakaya 1.47.21.’lik derecesiyle ikinci, Leyla Erbay 1.56.33’lük derecesiyle üçüncü oldu.

Erkekler 10 K koşusunda Kefyalev Deja BURISE 34.53’lük derecesiyle birinci, Ahmet Bayram 36.20’lik derecesiyle ikinci, Baber Ateş 37.54’lük derecesiyle üçüncü oldu. Kadınlarda ise Nursel Karataş 41.33’lük derecesiyle birinci, Zuhal Kaya 42.46’lık derecesiyle ikinci, Elia Peso 49.14’lük derecesiyle üçüncü oldu.

Dereceye girenlere ödülleri Bozcaada Kaymakamı İbrahim Gültekin ve Adidas Genel Müdürü Hakan Atalay tarafından törenle verildi.

Koşuların startı Bozcaada Belediye Başkanı Dr. Hakan Can Yılmaz tarafından verildi.

Bozcaada Belediye Başkanı Dr. Hakan Can Yılmaz koşular öncesi AA Muhabirine yaptığı açıklamada, düzenlenen etkinliğin Bozcaada’da artık bir gelenek haline geldiğini belirterek, “Bu senede Adidas firmasının ana sponsorluğunda güzel bir organizasyona imza atıyoruz. Güzel bir katılım var. Ramazan ayı olmasına rağmen Bozcaada bu hafta sonu renkli bir hafta sonu geçiriyor. Sporun, müziğin ve sanatın birleştiği güzel bir yaşam festivali oluyor aslında. Ben katılan herkese özellikle de ana sponsor Adidas’a çok teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha büyüyerek, daha gelişerek daha güzel bir etkinlik haline gelecek bu etkinliğimiz. Gelen herkesin yüreğine sağlık. Mutlu bir hafta sonu diliyorum herkese” dedi. 

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.