Bozcaada’da Ramazan Öksüz’ün Cinayet Zanlılarına Linç Girişimi

Bozcaada’da bar çıkışı tartıştığı kişiler tarafından dövülerek öldürülen Ramazan Öksüz’ün cinayet zanlısı oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 4 kişi adadan sevkleri sırasında linç edilmek istendi.

Bozcaada’da barda meydana gelen tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu bar çıkışında meydana gelen kavgada 4 kişi tarafından dövülen Ramazan Öksüz sağlık ekiplerinin tüm müdahalelerine ve 45 dakikalık kalp masajına rağmen hayatını kaybetti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

31 yaşındaki Ramazan Öksüz, gece 03.30 civarında Arka Deniz Mevkisi’nde bir bar çıkışı henüz nedeni bilinmeyen bir sebeple 4 kişi ile kavga etmeye başladı. Aldığı darbelerle yere yığılan Ramazan Öksüz’ün yüzünde ve vücudunda çok sayıda kırık oluştu. Öksüz’ün olay yerinde kalbinin durduğu ve iç kanama geçirdiği öğrenildi.

Bölgeye polis ve ambulans ekipleri sevk edildi. Yaklaşık 45 dakika kalp masajı yapılan Öksüz, tüm çabalara rağmen hayata tutunamadı. Hastaneye kaldırılan Öksüz’ün kavga sonucu iç kanama geçirerek son nefesini verdiği belirlendi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Olayı duyan Bozcaada’lılar ve Öksüz yakınları ile arkadaşları hastaneye akın ettiler. Bozcaada Kaymakamı İbrahim Hültekin de sabaha kadar hastanede bekledi. Yaşanan olay sonrası adada gergin bir ortamın olduğu bildirildi. Ramazan Öksüz’ün cesedi Bursa’daki Adli Tıp’a gönderilirken, zanlılar gözaltına alındı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZANLILARA LİNÇ GİRİŞİMİ

Olaydan sonra ilk etapta 4 kişiyi gözaltına alan polis ekipleri güvenlik kamera görüntülerinden olaya karıştıkları tespit edilen 11 kişiyi gözaltına alarak Bozcaada İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirdi.

Zanlıların sorgusu devam ederken önce hayatını kaybeden Öksüz’ün yakın arkadaşları sonra çok sayıda ilçe halkı emniyet binası önünde toplandı. Gözaltındaki zanlılara tepki gösterip içeriye girmek isteyen kalabalığı polis ve jandarma ekipleri güçlükle sakinleştirdi. Kalabalığın artması üzerine zanlıların sevkinden vazgeçildi ve bölgede diğer ilçelerden takviye polis ekipleri, özel harekat ve zırhlı araç istendi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bozcaada İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden zırhlı polis ejderine bindirilip özel harekat eşliğinde çıkarılan zanlılar, güçlükle feribota bindirilirken, linç girişiminde bulunan kalabalığa Çevik kuvvet, Jandarma ve çevre ilçelerden takviye olarak gelen polis ekipleri engel oldu. Emniyetteki işlemlerinin ardından şüpheliler, özel harekatın aracıyla feribota götürülüp, Çanakkale’ye sevk edildi. Gün boyu emniyet önünde bekleyen kalabalık, şüphelilerin feribota götürülmesi sırasında aracın peşinden gitti ancak gişelerde barikat kuran polis, daha ilerisine izin vermedi. Bu anlarda polis ve gruptakiler arasında kısa süreli arbede yaşandı. Öte yandan, Ramazan Öksüz’ün ölümü nedeniyle de Bozcaada’da 3 gün boyunca tüm müzik yayınlarının durması kararı alındı.

Öte yandan, soruşturma için ek süre alındığı olayla ilgili ek gözaltıların olabileceği zanlıların sorgulama işlemi bittikten sonra bir kaç gün içerisinde adli makamlara sevk edilecekleri öğrenildi.

Bursa Adli Tıp Morguna öğle saatlerinde getirilen Öksüz’ün cesedini Bursa’daki akrabaları ve arkadaşları karşıladı. Adli Tıp önünde gözyaşı döken yakınları olaya akıl sır erdiremediklerini söyledi. Öte yandan, Öksüz’ün PTT emeklisi babasının aslen Balıkesir’in Kepsut ilçesine kayıtlı olduğu uzun yıllar Bozcaada’da görev yapıp emekli olduktan sonra ailesiyle birlikte adada yaşamaya başladıkları öğrenildi. Bozcaada’da bir otelde çalıştığı öğrenilen Öksüz’ün kendinden küçük bir de kız kardeşinin bulunduğu öğrenildi.

Çok genç yaşta hayatını kaybeden Ramazan Öksüz’ün cenazesinin bugün (30 Haziran 2019-Pazar günü) toprağa verilmesi bekleniyor.

TEPKİ GÖSTEREN KALABALIĞI KAYMAKAM SAKİNLEŞTİRDİ

Olayın ardından Emniyet Müdürlüğü önünde toplanan kalabalık, olaya tepki gösterdi. Kaymakam İbrahim Gültekin, emniyetin önüne gelerek, kalabalığa hitaben bir konuşma yaptı.

Kaymakam Gültekin, “Biz bu işin takipçisiyiz. Ama bu şekilde burada dikilerek veya kavga yaparak bu iş çözülmez. Şimdi hepiniz lütfen burayı boşaltalım. Siz acınızı yaşayın ama arkadaşlar da işini yapsın” dedi. Kaymakam Gültekin’in konuşması sonrası kalabalık dağıldı.

Bu arada olayın meydana geldiği eğlence merkezinin soruşturma tamamlanıncaya kadar kapalı olacağı belirtilirken, gözaltına alınan 4 şüphelinin emniyetteki sorgusu sürüyor. Polisin olayla ilgili olarak işletme çalışanlarının da aralarında bulunduğu 11 kişinin ifadesine başvurduğu öğrenildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FERİDUN DÜZAĞAÇ’IN OLAY İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Feridun Düzağaç, şu ifadeleri kullandı:

“Yıllar içinde ‘bu eskiden güzel’ adada biriktirdiğimiz tüm anıları bir anda anlamsız kılan vahşi bir cinayete kurban verdiğimiz dadamız Ramazan , daha seni toprağına veremeden arkandan konuşan yerel vicdansızlığın …gecenin son gemisiyle adaya geçip seni aramızdan çalan canilerin …bu vahşet yaşanırken seyredip katline seyirci kalan soysuzların…olay yeri incelemesi yapılmadan kanını yıkayan kansızların ve bunlara cesaret verenlerin…yerel gazeteciyi “haberini yaparsan bedelini ödersin” ile tehdit eden adam kayırmacılığın….bir daha o barın açılmasına izin verecek izansızlığın kökü kuruyana kadar hatırana sahip çıkacağıma, sahip çıkılması için elimden geleni yapacağıma namusum ve şerefim üzerine yemin olsun koca oğlan…”