7 Temmuz 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Bozcaadaspor Başarılı Hocası Kutver ile Yeniden Anlaştı

BAL liginin yeni ekibi Bozcaadaspor, geçtiğimiz sezon takımı şampiyon yaparak bal ligine çıkaran başarılı genç teknik adam İbrahim Zeki Kutver ile tekrar anlaştı.

Bozcaadaspor, süper amatör ligde zorlu geçen sezonun ardından, ligi lider bitirdikten sonra playout müsabakasında Çanakkale Dardanelsporu yenerek BAL Ligine yükselen ligin yeni ekibi Bozcaadaspor, başarılı teknik adam İbrahim Zeki Kutver ile anlaşarak yola devam dedi.

Konuyla ilgili konuşan Kulüp Başkanı Osman Ataol, kulüp başkanının eldeki imkanlarla nasıl en iyi şekilde memleketimi temsil ederimin hesabını yapması gerektiğini söyledi.

Kutver’in başarılı ile bir yıl altyapıya emek verdikten sonra A takımı çalıştırmaya başladığını ve takımı şampiyon yaparak BAL ligine yükselmesinde en büyük pay sahiplerinden birisi olduğunu belirten Ataol, şunları söyledi:

“İbrahim Zeki hocamız 2 yıl önce alt yapımızı çalıştırmaya başlamıştı. Bir yıl boyunca da birçok yaş grubunda Bozcaadaspor başarı ile mücadele etti. Sezon sonunda da A takımı çalıştırması konusunda İbrahim Zeki hocamızla anlaştık. Bir çok kaliteli ekibin yer aldığı ve zorlu bir sezonun ardından Bozcaadaspor İbrahim Zeki hocamız liderliğinde ligi lider bitirdi ve ardından oynanan zorlu Geliboluspor ve finalde de playout maçında Çanakkale Dardanlespor’u zorlu geçen 120 dakikanın ardından penaltı atışlarında mağlup ederek BAL ligine çıkmayı başardı.  İbrahim Zeki hocamın BAL liginde de kulübümüze gerekli katkıyı sağlayacağını ve kulübümüzü en iyi şekilde temsil edeceğini düşünüyorum. Hocamın hırsı ile vereceği mücadele ile bunun üstesinden geleceğine olan inancımız tam. Kulübümüze, Bozcaada’ya ve spor camiasına hayırlı olmasını diliyor, hocamıza çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

1962-1968 yılları arasında Galatasaray’da oynayıp, bir sürede milli forma giyen Tarık Kutver’in de oğlu olan İbrahim Zeki Kutver şöyle konuştu:

“Başarılı ve zorlu geçen bir sezonun ardından takımımzı Bozcaadaspor süper amatör ligi lider olarak bitirdi ve zorlu playout müsabakalarından sonrada BAL ligine çıkmayı başardı. Bunda emeği geçen başra kulüp başkanımız ve yönetimi ile oyuncularımı yürekten kutluyorum. İnşallah bu sene BAL liginde mücadele edeceğiz. Takımımızı yeni oyuncularla takviye ederek BAL liginde de başarılı bir sezon geçirmeyi istiyoruz. BAL liginde de Bozcaadaspor hak ettiği en başarılı yere gelecektir. Buna yürekten inanıyorum. Yeni oyucularla takviye edeceğimiz takımımızla güzel bir hazırlık dönemi geçirerek, zorlu geçecek sezona en iyi şekilde hazırlanıp lige merhaba diyeceğiz.  Bu sene Bozcaadaspor’un A takımını çalıştıracağım ama alt yapıda da her türlü çalışmalara desteğimi vereceğim. Alt yapıdaki tüm yapılanmada ve çalışmalarda alt yapı hocalarımızla birlikte elbirliği içerisinde 3 teknik sorumlu hoca olarak uyum içerisinde çalışacağız. A Takımda da altyapıda da tüm yaş guruplarında bu seneki hedefimiz başarılı olabilmek ve gelebileceğimiz en iyi yerlere gelebilmek. Görevimin ve yeni futbol sezonunun Bozcaada ilçemize, ilimize, spor camiasına ve tüm oyuncularımıza hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah Allah yüzümüzü ağartır başarılı oluruz” dedi.” dedi.