3 Temmuz 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Bozcaadaspor Yeni Sezona Merhaba Dedi

BAL Liginin Çanakkale temsilcilerinden, 2018-2019 sezonu Süper Amatör Lig Şampiyonu BOZCAADASPOR, 2019-2020 sezonuna yaptığı ilk antrenmanla merhaba dedi.

2018-2019-sezonunu Çanakkale Süper Ligi Geliboluspor’u playout müsabakasında yenerek Şampiyon olarak tamamlayan, ardından da BAL ligi ekibi ve Çanakkale’nin köklü ekibi Çanakkale Dardanelspor’u  yenerek BAL ligine yükselen BOZCAADASPOR, yaptığı ilk antrenmanla top başı yaparak sezona merhaba dedi.

Geçen sezonu aldığı haklı galibiyetlerle şampiyon tamamlayan Bozcaadaspor yeni sezonda katılacağı ve güçlü ekiplerin yer alacağı BAL liginde de başarılı sonuçlar alarak iyi yerlerde yer alabilmek adına transfer çalışmalarına sezon biter bitmez başladı.

Bu anlamda transfer çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdüren Bozcaadaspor Teknik heyeti ve yönetimi, ihtiyaç duyduğu mevkilere yaptığı transferlerle kadrosunu güçlendirdi. Gerçekleşen iç ve dış transferlerle kadrosu güçlenen Bozcaadaspor 2019-2020 sezonuna Çanakkale’de yaptığı ilk antrenmanla merhaba dedi.

Transfer çalışmalarına iç transferlerle başlayan Bozcaadaspor yönetimi ve teknik heyeti geçen sezon kadrosunda yer alan Barış Zorlu, Selim Volkan Özdoğan, Yusuf Turan, Salih Tunahan Dündar, Enes Cengiz, Uğur Kaçar, Merthan Özkan, Okan Kuru ve Kadir Değer ile tekrar sözleşme imzalayarak yola devam dedi.

Yeni sezonda kadrosunu güçlü tutmak isteyen Bozcaadaspor kadrosunu dış transferle de güçlendirdi. Bu anlamda Saray Belediyespor’dan Aygün Tilki ve Ahmet Fırat Ekinci, Geliboluspor’dan Hakan Şişli ve Ahmet Keskin, Çal Belediyespor’dan Halil Aslantaş, Çanspor’dan Fadıl Karaahmetli, Çanakkalespor’dan Ferhan Taşdelen, Çekmeköy Alemdağ Belediyespor’dan Fırat Akdoğan, Bingöl Karlıovaspor’dan Şahin Demir’le sözleşme imzalayarak kadrosunu güçlendirdi.

İç ve dış transferlerin yanı sıra alt yapıdan gelecek futbolcular ile kadroyu zenginleştirmeyi hedeflediklerini belirten genç ve başarılı teknik adam İbrahim Zeki Kutver, zorlu geçecek ligde güçlü kalabilmek adına kadroya birkaç transfer daha yapmayı düşündüklerini ve bu konuda görüşmelerin devam ettiğini belirtti.

Zorlu BAL liginde sezona iyi hazırlanmış güçlü ve formda bir kadro ile mücadele etmek isteyen Bozcaadaspor, 22 Ağustos tarihinde Bolu – Abant’ta 10 günlük kampa girecek.  

Bolu’daki kamp sonrasında 21-22 Eylül’de başlayacak lige kadar Çanakkale’de hazırlıklarını sürdürecek olan Bozcaadaspor yapacağı hazırlık maçları ile lige hazır hala gelmeyi hedefliyor.