19 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

BU PROJELER EZİNE’YE ÇOK YAKIŞIYOR

Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Gerçekleştirilen Proje ve çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Babaoğlu yaptığı açıklamada, Ezine’nin gelişmesi ve daha modern bir kent haline gelmesi yönünde göreve geldikleri günden bu yana hayata geçen ve onaylanan projeler konusunda ki güzel haberleri Ezine’lilerle paylaşmaktan mutluluk duyduğunu  ifade etti.

Başkan Babaoğlu açıklamasında şunları kaydetti.

20012017_2_0005

Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi İlan Edildi…

Belediyemiz mücavir sahası Balıklı Köyü ve Çınar Köy tapulama sahasında kalan yaklaşık 136 hektarlık alanın Kaymakamlık, Belediyemiz, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ve Bilim Sanayi İl Müdürlüğümüzün ortak çalışmaları İle Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi çalışmaları tamamlanmış olup, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bu alan Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Alanı Olarak İlan Edilmiştir. OSB alanının müteşebbis heyeti kurulmuştur. Bu alana ait imar planı ve altyapı çalışmalarına başlanılmıştır.

Ezine Gıda OSB Ezine Tarihinin en büyük yatırımı olarak bölgemizdeki binlerce insanımıza iş ve aş kapısı olacak. İlçemizi ekonomi ve nüfus alanında büyütecek ve kalkındıracaktır.

20012017_2_0004

Kültür Merkezimizin Temelini pek yakında hep birlikte atacağız…

 25 Yıl önce tahsisi yapılan ve bugüne kadar adeta kangren haline gelmiş olan Kültür Merkezimiz onaylandı. Ezine’mize hayırlı olsun. İnşallah Nisan ayında hep birlikte temelini atmayı planlıyoruz.

20012017_2_0009

Ezine SGK Binasına Kavuşuyor…

 2013 Yılında, Ezine’ye SGK binası gündeme geldiğinde, Dönemin CHP’li Belediyesi tarafından SGK binası için yer tahsisi yapılmamıştı. Hatta bizim Milli Emlak’tan bulduğumuz yerler nokta olarak yeşil alan yapılmış ve hizmetin önü kesilmeye çalışılmıştı.

2015 yılında, Belediyemizin Tarım Bakanlığına tahsisli 900 m2 lik yerinin Ankara’ da yoğun uğraşlar sonucu tahsisi kaldırılıp, SGK’ya tahsisi yapılmıştı. 2015′ ten bu yana değişen Bakanlarımız, 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri, 15 Temmuz darbe girişimi, ve en son dolardaki dalgalanmadan kaynaklı birim maliyetlerin değişmesi gibi sebeplerle SGK binamız bir türlü ihale aşamasına getirilememişti. Ancak  Bakanlık ile yaptığımız görüşme sonucunda, SGK Binamız ihale aşamasına gelmiş olup kısa bir sürede ihaleye çıkılacaktır. Hepimizin bildiği üzere, AK Parti Hükümetleri Döneminde, bir işin ihaleye çıkması demek o işin yapılması demektir. Eskiden olduğu gibi ”ihale yap, temel at sonra 20 sene bekle” dönemi, AK Parti ile son bulmuştur.

Ezine’ye yapılan her işte, emeği ve alınteri olan, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Milletvekillerimize, Bakanlarımıza ve tim destekçilerimize buradan Ezine adına teşekkürlerimi sunuyorum.

20012017_2_0010

Akçin Çayı İhalesini Gerçekleştirdik…

 Daha önce müjdesini verdiğimiz Akçin Çayı ihalesini 19/01/2017 tarihi itibarı ile 29 firmanın teklif vermesi sonucu yapılmış olup, şuan incelemesi yapılan ihale ile ilgili detaylı bilgileri inşallah en kısa zamanda verme imkanımız olacak. Yaklaşık maliyeti 16 Milyon (trilyon) olarak yatırımın Ezine’mize Hayırlı Olmasını diliyorum.

Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Ezine güvenilir ellerde demiştik. Kalbimizde ne varsa Allah yardım ediyor. Belediyemiz çalışıyor. Teşkilatımız destek veriyor! Sonuç Ortada.”

20012017_2_0008

   

DCIM100MEDIADJI_0016.JPG

 

20012017_2_0007

    

 

 

 

 

 

 

About Post Author