Cum. Oca 17th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Bülend Engin ÇTSO Şeref Üyeliğine Seçildi

2 min read

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ÇTSO) geçmiş dönem yönetim kurulu başkanı Bülend Engin’e, ÇTSO Meclis Üyelerinin aldığı kararla, meclis şeref üyeliği tevdi edildi.

ÇTSO’nun dün yapılan meclis toplantısında, yönetim kurulu tarafından odanın önceki dönem başkanlığını yapan, halen İÇDAŞ Genel Müdürlüğü görevini sürdüren Bülend Engin’e “Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Şeref Üyeliği” verilmesi önerildi.

Yapılan toplantıda 55 meclis üyesinin oy birliğiyle Engin, Türk ekonomi hayatına sunduğu katkılar, odanın gelişimine sunduğu vizyon ve kent ekonomisi için geliştirdikleri projelerden ötürü şeref üyesi olarak onurlandırıldı.

ÇTSO’nun 2 dönem yönetim kurulu başkanlığını sürdüren Bülend Engin, ÇTSO Konferans ve Hizmet Binası, ÇTSO İş Merkezi, Sosyal Bilimler Lisesi, Çanakkale Tanıtım Evi gibi birçok önemli esere imza atarak Çanakkale’ye kazandırmıştı.

Çanakkale Yat Limanı, kruvaziyer gemi iskelesi gibi Çanakkale turizminde çığır açacak projelerini de kamuoyu gündemine taşıyan Engin aktif, dinamik ve üretken görev anlayışıyla Çanakkale’de unutulmaz izler bırak, oda başkanlığı yanı sıra İÇDAŞ Genel Müdürü sıfatıyla her zaman Çanakkale ruhunu ön plana çıkarıp Kongre Merkezi, Ar-Ge Merkezi, Teknik ve Mesleki Okullar, camiler gibi çok sayıda eseri kente kazandırıp ayrıca Troya, Assos, Maydos, Parion, Alexandria Troas ve Apollon Smintheus antik kazılarına sponsorluk yapılmasını sağlamıştı.

ÇTSO’nun şeref üyeliği, Kale Grubu Kurucusu İbrahim Bodur’dan sonra ikinci kez Bülend Engin’e verilmiş oldu.

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.