Per. May 28th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Bülent Şarlan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

2 min read

Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Şarlan mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Çanakkale Barosu olarak milletimizin Zafer Bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları öncülüğünde yapılan kurtuluş mücadelesi, 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile zirveye taşınmıştır. Sakarya’dan Kocatepe’ye uzanan eşsiz direniş Dumlupınar’da şaha kalkmış ve Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle taçlanmıştır.

30 Ağustos, harap ve bitap bir halde bulunan vatanın ve onun evlatlarının neleri başarabileceğini net olarak göstermiştir. Bu zafer ile halkımızın yaktığı adalet ışığı daha mazlum milletlerin de tutsaklık zincirlerini kırarak özgürlüğe kavuşmasına ilham vermiştir.

30 Ağustos Zaferinin Başkomutanı’ndan, en alt rütbedeki askere, tüm gazi ve şehitlerimize bir kez daha söz veriyoruz: Çanakkale Barosu olarak, eseriniz, armağanınız, emanetiniz ve vasiyetiniz olan ülkenin bölünmez bütünlüğünü, demokratik değerleri, hukukun üstünlüğünü, hedef gösterdiğiniz çağdaş uygarlığa ait Cumhuriyetin tüm kazanımlarını koruma ve geliştirme mücadelesini sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı kutlar, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi rahmet ve saygı ile anarken, kahraman gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunarız.”

 

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.