8 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan, önümüzdeki günlerde yapılacak olan Genel Kurulda aday olmayacağını açıkladı.

Şarlan yaptığı açıklamada şunları söyledi ;

“Değerli Meslektaşlarım;

Baro Başkanlığı başta olmak üzere meslektaşlarımızın destekleri ile önemli görevlere getirilmek ve bu görevleri yürütmek şüphesiz ki çok onur vericidir. Siz de bana bu onuru birçok kez yaşattınız. Ben de almış olduğum sorumluluğu tüm gücümle yerine getirmeye çalıştım. Geldiğimiz noktada Çanakkale Barosu’nun Türkiye’nin örnek ve öncü barolarından biri olması en büyük mutluluğumdur.

Aynı onuru başka bir meslektaşımın da yaşaması için bana emanet etmiş olduğunuz Çanakkale Barosu Başkanlığı görevimi takdir edeceğiniz bir meslektaşıma devir ve teslim etmekten mutluluk duyacağım. Yapılacak Genel Kurulda aday olmayacağımı sizlerle paylaşmak isterim. Aday olan arkadaşlarıma da bu onurlu yarışta başarılar dilerim.

Avukatlık mesleğine ve Çanakkale Barosu’na hizmet etmeye, bağımsız yargı ve özgür savunma için mücadele etmeye devam edeceğim. Bugüne kadar edindiğim bilgi ve tecrübelerimi paylaşmaktan da her zaman mutluluk duyacağım. Nihayetinde her şey mesleğimiz ve Çanakkale Barosu içindir.

Siz değerli meslektaşlarıma, baro yönetimimizde, kurullarımızda ve komisyonlarımızda birlikte çalıştığım meslektaşlarıma ve baro personelimize destekleri için teşekkür ediyorum. Bu vesile ile Genel Kurul sürecimizin başarı ile tamamlanmasını diliyor, tüm meslektaşlarımı saygı ve sevgi ile selamlıyorum.”