17 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Bülent Şarlan ; “Kazandığım deneyimle aynı azim ve kararlılıkla yeniden adayım”

Çanakkale Batrosu Başkanı Av. Bülent Şarlan, 3-4 Ekim 2020 tarihinde yapılacak olan Çanakkale Barosu Olağan Genel Kurulunda tekrar aday olacağını açıkladı.

Şarlan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi ;

“Değerli Meslektaşlarım,

Çanakkale Barosu her zaman Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olmanın bilinciyle çalışmakta ve büyümeye devam etmektedir.

Mesleğimizin ve meslektaşlarımızın saygınlığı, sosyal ve ekonomik standartları, mesleğimizle ilgili her sorunun çözüme kavuşturulması, eğitimleri, kültürel faaliyetleri ve ülke çapında temsilleri için tüm gücümüzle çalıştık.

Samimiyetle belirtmeliyim ki, tüm meslektaşlarımızla birlikte Çanakkale Barosu’nu ülkemizin örnek barolarından biri haline getirmenin vicdani rahatlığı ve haklı gururu içerisindeyiz.

Bu dönem birlikte çalıştığım Yönetim, Disiplin ve Denetleme Kurulu üyelerimiz, TBB Delegelerimiz, Komisyonlarımız, Gençlik Meclisimiz ve çalışan özverili meslektaşlarımız ile baromuzun çalışkan personeline teşekkür ederim. Faaliyetlerimize katkıda bulunan, katılan ve desteklerini esirgemeyen herkese şükranlarımı sunarım.

“İnanç, Deneyim, Aynı Azim ve Kararlılıkla”

Hukukun üstünlüğüne, yargının bağımsızlığına, güçlü savunmaya ve avukatlık mesleğine duyduğum inançla ve kazandığımız deneyimle, önümüzdeki dönemde Baro Başkanlığı görevimi aynı azim ve kararlılıkla sürdürmek istiyorum.

Bu düşüncelerle, 3-4 Ekim 2020 tarihinde yapılacak Genel Kurulda, Çanakkale Barosu Başkan Adayı olduğumu sizlerle paylaşır; sevgi ve saygılarımı sunarım.”