27 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Barosu Başkanı Bülent Şarlan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Şarlan mesajında şunları kaydetti.

“Geleceğimizi şekillendiren, en önemli bilgilerle bizleri donatan, öğrettikleriyle bizi hayata hazırlayan sevgili öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun. Bir toplumun gelişmesi, ilerlemesi ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşması ancak eğitimle ve öğretmenle mümkündür. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk: “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.”demiştir.

Öğretmenlik aşkla ortaya konan sevgi işidir. Mutlu yarınların inşaasında çabası olan öğretmenlerdir. Aydınlık Türkiye’nin çağdaş bireylerini, adil fertlerini yetiştiren öğretmenlerdir. Modern ve yenilikçi bir gençliğin yetişmesinde azami gayret gösterenleröğretmenlerdir. En zor şartlarda bile ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyen ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkartmak için çabalayan öğretmenlerimize minnettarız.

Yeni nesillerin mimarı öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlar, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarız. Eğitim ordumuzun kıymetli neferlerinin bu özel gününü avukatlar olarak tebrik ederiz.”