17 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Bülent Turan ; “Çanakkale Neredeyse Onlarda Oradalar”

İstanbul’da Sancaktepe Belediyesi tarafından yapılan “1915 Çanakkale Panorama Müzesi” açılışı Başbakan Binali Yıldırım ile beraber AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider ve Bakanların katılımlarıyla çoşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.

1915 Çanakkale Savaşlarının panoramik olarak ziyaretçilerin hizmetine sunulan müzede Şehitler Abidesi, 57.Alay gibi bir çok tarihi öneme sahip alanlar yer alıyor.

Çanakkale Tarihin Yeniden Yazıldığı Yer

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider’de yerini aldı. Açılış hakkında düşüncelerini belirten AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Çanakkale’mizin ülkemizin her noktasında temsil ediliyor, yaşatılıyor olması bizleri gururlandırıyor. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Sancaktepe Belediyemiz tarafından hizmete sunulan bu müze bunun bir örneği. Çanakkale varsa bizde varız. Biz biliyoruz ki Çanakkale ülkemizin ön sözü. Her şeyin bitti denilen bir vakitte tarihin yeniden yazıldığı bir yer. Bu anlamda tüm hemşehrilerimizi müzeyi ve Çanakkale savaşlarını yerinde görmeye davet ediyoruz”dedi.

 

About Post Author