24 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, 2020 yılında Çan’ın eksik kalan parke taşı döşemelerine, kanalizasyon çalışmalarına ve durağı olmayan köylere durak yapılmasına da öncelik vereceklerini belirtti.

Çanakkale’nin Çan İlçesinde 2019 yılında köylerin su sorunu büyük oranda en aza indirildi. 2019 yılını ‘Su Yılı’ olarak tamamladıklarını belirten AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, 2020 yılında Çan’ın eksik kalan parke taşı döşemelerine, kanalizasyon çalışmalarına ve durağı olmayan köylere durak yapılmasına da öncelik vereceklerini belirtti.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Çan, Çanakkale’mizin önemli sanayi ve tarım şehri. Aynı zamanda seramiğiyle nam salmış bir ilçemiz. 2019 yılında köylerimizin su sorununu ortadan kaldırmak için Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu’yla, Kaymakamlığımızla, İl Özel İdaremizle, İl Genel Meclisi Üyelerimizle, Teşkilat Mensuplarımızla ve tüm kurumlarımızla büyük bir gayret ortaya koyduk. Toplam 46 köyümüzün su deposu, isale hattı, terfi hattı, manevra odası, içme suyu gibi bir çok su sorununu çözüme kavuşturduk. 2020 yılı içerisinde de kanalizasyon, parke taşı ve bekleme duraklarına öncelik vereceğiz. Köylerimizin eksik kalan parke taşlarını döşemeye gayret edeceğiz. Çanakkale’mizin köyleri diğer tüm illerden farklı olarak adeta bir merkez konumunda. Köylerimizin yaşam standartlarını arttırmak adına çalışmalarımıza devam edeceğiz. Çan, devam eden yatırımların ve tüm bu işlerin tamamlanmasıyla değer kazanacak. AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcımız ve Çanakkale Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu ile beraber şehrimizin kalkınması için projelere, yatırımlara hız kesmeden destek vereceğiz” şeklinde ifade etti.