9 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

AK Parti Grup Başkan vekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan,  8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Turan mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Toplumsal ve Demokratik yaşamın önemli yapı taşları kadınlardır. Siyasette var olmaları eşitlik olgusunun göstergesidir. Partimiz kurulduğu ilk günden itibaren kadınların siyasette var olması için gayret göstermiştir. Kadınlar başarının sırrıdır.

Üstlendiği işi sonuna kadar götürdüğüne birçok kez şahit olduk. Kadınlar tarihin her anında değişime sebep olmuşlardır. Çanakkale Savaşı’ında düşmana karşı nasıl dik durduklarını biliyoruz. Hayat onlara hep ağır sorumluluklar yüklemektedir. Kadın, çocuklarımıza anne, aile birliğine teminattır. Anne, bir evladın hayırlı bir şekilde yetişmesini ve bir babanın iyi bir aile büyüğü olmasını sağlar. Kadın iş hayatına atılınca bütün bunları ihmal etmeden en iyiyi yapmak için çabalar.

Bugün AK Parti kadrolarına baktığımızda 33 kadın milletvekilimiz, Çanakkale’de il başkanımız, kadın kolları il başkanımız, ilçe başkanlarımız ve teşkilatları ile kadınların sesi de sözü de her yerde. Bu dünyayı güzel kılan kadınlar hayatımızın her anında varlar ve hep olmalılar. Bizler kadına karşı şiddeti önlemek için çeşitli düzenlemeler getirdik. Keşke kadınların ortaya koyduğu bu fedakarlık, özveri fazlasını değil ama en azından gerektiği saygıyı herkesten görse. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım.”