2 Ağustos 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Küçük Sanayi Sitesi’nin yapım ihalesi yapıldı. 53 Milyon TL maliyeti bulunan projenin detaylarını AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan paylaştı.

Ezine’nin önemli bir sorunlarının çözüme kavuşmaya başladığını belirten Turan, projenin istihdam alanında şehre büyük katkı sağlayacağını belirtti.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan yaptığı açıklamada şunları kaydetti ;

“Yatırımların artması, iş sahasının gelişmesiyle beraber Çanakkale’mize olan ilgide yükseliyor. Artan nüfus ile beraber birçok kurum ve kuruluşda ihtiyaca göre kendini büyütmek ve geliştirmek durumunda. İlçelerimizin genelinde sanayi sitelerini büyütmeye gayret ediyoruz. Çanakkale Merkez, Biga ve Çan’da bu çalışmalarımız devam ediyor. Şimdi de Ezine’mizde yeni sanayi sitesi projesine başlıyoruz. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın destekleriyle Ezine Küçük Sanayi Sitesi’nin ihalesi gerçekleştirildi. 26 bin m2 alan içerisinde kurulacak olan sanayinin içerisinde 192 adet dükkan bulunacak. 53 Milyon TL maliyeti bulunan proje 600’den fazla kişiye istihdam sağlayacak. Projeye katkılarından dolayı Bakanlığımıza, Ezine Belediye Başkanımız Güray Yüksel’e, Esnaf Odası Başkanımız Türker Demirhan’a, Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Özer Engin’e ayrıca teşekkür ediyorum. Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu ile beraber diğer ilçelerimizde de benzer projeleri desteklemeye devam edeceğiz. Çanakkale’miz sadece merkez ilçeden ibaret değil. Tüm ilçelerimizin ayrı ve önemli özelliği var. Bizler de bu özellikleri gün yüzüne çıkarmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

 

Copyright © All rights reserved. | Newsever by AF themes.