15 Nisan 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

BÜLENT TURAN EZİNE’DE GEYİKLİ, ÜVECİK, MAHMUDİYE VE PINARBAŞI’NDA

AK Parti Grup Bşk. Vekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan Referandum çalışmaları kapsamında Ezine’de ziyaretlerde bulundu.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “CHP’nin içerisinde de mevcut yönetimden kurtulmak için bayağı fazla sayıda ‘gizli evetçi’ler var.” dedi.

Turan Ezine’de Geyikli Beldesi, Üvecik, Mahmudiye ve Pınarbaşı Köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Turan’a ziyaretlerinde ak Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ ve İl Yöneticileri, Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, AK Parti Ezine İlçe Başkanı Fırat Akgün, AK Parti Ezine İl Genel Meclis Üyeleri Hasan Hüseyin Aytop ve Bahri Uysal, AK Parti Geyikli Belde Bşk. Niyazi Tunçal, Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Çetin, Salih Özten, Mustafa Pilan, Hakan Üner, Ferdi Sayın, Ezine Şoförler ve Otom. Od.Bşk. Yılmaz Konca, ilçe yöneticileri, muhtarlar ve vatandaşlar eşlik etti.

Geyikli Beledesinde bir konuşma yapan Turan daha sonra CHP’li Belediye Başkanı Ercan Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Turan Geyikli’de esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Turan ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda Ezine’ye yapılan yatırımlar ve projeler hakkında bilgilendirmelerde bulundu.  Turan açıklamasında “Burada cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi hakkında bilgi veren Turan, 16 Nisan pazar günü halk oylamasının yapılacağını hatırlattı.

Turan, Ok Meydanı’nda silahlı kişilerin, halk oylaması için çalışma yapıldığı gerekçesiyle bir kahvehaneye gelip, “AK Parti ve MHP bildirisi okunmayacak, seçim kampanyaları burada yapılmayacak” şeklinde referandumda da ‘Evet’ oyu verecek vatandaşların tehdit edildiğini söyledi.

“Bu kişilerin Kılıçdaroğlu ile fotoğrafları görüldü.” diyen Turan, “Peki bu hiç konuşuldu mu? Soruyu tersten soruyorum; bir silahlı terör örgütü bir kahveyi bassa, sabahleyin yakalansa ve Tayyip Erdoğan ile fotoğrafları çıksaydı ne olurdu? Dünya yıkılırdı. Her gün manşet olurdu. Ama o kadar alıştık ki CHP’nin bu gaflarına, ihanetlerine, yanlışlarına. Adeta basın görmez oldu. Üzülüyorum, bu partinin hak ettiği tablo bu değil.” ifadelerini kullandı.

CHP’nin içinde “gizli evetçi”ler olduğunu dile getiren Turan, şöyle devam etti:  “CHP’nin içerisinde de mevcut yönetimden kurtulmak için bayağı fazla sayıda ‘gizli evetçi’ler var. Konuşuyoruz duyuyoruz adam diyor ki; bizim partimize bu layık değil. Kasetle geldi. Teröristlerle bizi çok yakın gösteriyor. En sonunda Ok Meydanı meselesinde rahatsız olduk. Çünkü bir sürü CHP’li, iyi niyetli arkadaşımız var. Ama onlar da rahatsız, eminim onlar da ‘Evet’ diyecekler. CHP’ye de ‘milli bir ayar’ verecekler. O ayar lazım, onlar için. CHP eski CHP değil. CHP’nin tekrar kendi küllerine dönmesi için FETÖ’nün emrinde, kasetçinin emrinde olmaması için onlar da ‘Evet’ diyecekler. Ben bu ülkeyi seven MHP’linin de CHP’linin de AK Parti’linin de ‘Evet’ diyeceklerini düşünüyorum.”

Turan buradan daha sonra Üvecik, Mahmudiye ve Pınarbaşı köylerini ziyaret etti. Üvecik Köyü Muhtarı Tuncer Şaşkın, Mahmudiye Köyü Muhtaru Gürhan Yurter ve Pınarbaşı Muhtarı Salih İlhan Özkantarafından karşılanan Turan, vatandaşlara hitap ederek referandumda EVET için destek istedi.