2 Mart 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Çanakkale Ziraat Odası Başkanlarını ağırladı.

Çanakkale çiftçilerinin sorunlarının görüşüldüğü toplantıda Turan, Tarım Bakanlığının açıkladığı Kuru hububatta gübre desteğini 4 liradan 8 liraya çıkarılmasını duyurdu.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Çanakkale, ülkemizin önemli bir tarım şehri. Burada yetişen tarım ürünleri ülkemizin yanı sıra dış piyasada da yerini alıyor. Yetişen her ürün kendi başına bir marka değeri taşıyor. Ziraat Odası Başkanlarımızla yaptığımız toplantıda çiftçilerimizin sorunlarını ele aldık. Çanakkale’mizin kültür, tarih, doğa mirasının yanı sıra tarım ürünlerimizi de kalkındırmaya, çiftçilerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Daha önce çiftçilerimize yem ve mazot desteklemelerini iyileştirmiştik şimdi kuru hububata gübre desteğini arttırıyoruz. 4 liradan 8 liraya çıkarılıyor. Çanakkale’miz tarım alanında büyümeye, tarım şehri konumunu sürdürmeye devam edecek” şeklinde ifade etti.