17 Mayıs 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Bülent Turan ;“İnce’nin hareketi, Tek Adam Kılıçdaroğlu’na ve Kodlarından Uzaklaşan CHP’ye Bir Tepkidir”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Lapseki Kemiklialan bölgesinde levrek ve çipura üretimi yapılan balık üretim çiftlikleri ile midye üretim işletmelerini ziyaret ederek kuluçkahanelerde incelemelerde bulundu.

Ziyaretin ardından Muharrem İnce’nin başlattığı Memleket Hareketi’yle ilgili açıklamalarda bulunan Turan, “Muharrem İnce’nin başlattığı hareket, aslında Sayın Kılıçdaroğlu’nun parti içindeki tek adamlığının ve muhalif seslere tahammülsüzlüğünün bir sonucudur. Bu hareket, 10 yıldır bir tek seçim kazanamadan genel başkan koltuğunda oturan Kılıçdaroğlu’na ve kodlarından uzaklaşan CHP’ye bir tepkidir. CHP kurultayında da bu tablo net bir biçimde görüldü. Dolayısıyla tamamen CHP’nin meselesidir. İktidar partileri, ittifaklar dünyanın her tarafında bu tarz süreçler yaşayabilir; fakat muhalefetteyken bölünmek CHP yönetiminin içine düştüğü biçare hali gösteriyor. Bu hareketin sonunun nereye varacağını en çok Kılıçdaroğlu merak ediyordur. Biz AK Parti olarak, Cumhur İttifakı olarak işimize bakıyoruz.” şeklinde konuştu.

Balık üretim çiftliklerinde incelemelerde bulunan Turan sözlerini şöyle sürdürdü; “Çanakkale’mizde balıkçılığın önemi gittikçe artmaktadır. Çanakkale’miz uzun kıyı sınırları ve zengin iç su kaynakları ile balıkçılık sektöründe önemli bir yer tutmakta. Şehrimiz 671 km’lik sahil şeridine sahip. Geçimini balıkçılıkla sağlayan binlerce hemşehrimiz var. Bu balık türlerinin denize göre yaşam şansını arttıran ve ihracat yapan bu çiftliklerimiz ekonomi açısından çok önemli.”

Ziyarete Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, TKDK Çanakkale İl Koordinatörü Mahmut Uçar, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Lapseki İlçe Başkanı Namık Ergin, İl Genel Meclis Üyeleri Halil Özer ve Hasan Engin katıldı.